3 obserwujących
76 notek
69k odsłon
  703   0

Rosja- państwo pod opieką Opatrzności

Niebiosa  sprzyjają  Rosji. Pomimo tego, że od pięciu lat czytam S24 komentarze, że zaraz się rozpadnie, to istnieje i nabiera coraz większego znaczenia na arenie międzynarodowej.

Istnieją dowody na to, że Opatrzność opiekuje się Rosją (a może sam Pan Bóg?).

Są dowody historyczne. Na Rosję napadano z Zachodu wielokrotnie. Polacy z Litwinami, Napoleon, Hitler. Zarówno Napoleon jak i Hitler napadali wraz z wojskami państw sprzymierzonych oraz z żołnierzami państw podbitych. W czasie II WŚ na Rosję dobrowolnie poszli ( oczywiście oprócz Niemców i Austriaków) zarówno Włosi, Węgrzy, Rumuni , Finowie, Holendrzy , Francuzi itd. Prawie cała współczesna UE. Napoleon też wiódł na Moskwę wojska sojusznicze ( np. Polaków i Niemców).

Wszystkie te europejskie krucjaty z Zachodu skończyły się fiaskiem.

Są też dowody z czasów nam współczesnych.

Zacznijmy od najprostszego dowodu. W 2020 roku rosyjscy sportowcy mieli zostać wykluczeni z Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz z różnych innych zawodów na okres dwóch lat. Ale igrzyska olimpijskie w 2020 roku się nie odbyły, a wiele wskazuje na to, że w ogóle się nie odbędą. Poza tym różne tegoroczne mistrzostwa są ograniczone, więc Rosjanie mimo zakazu mają niewiele do stracenia.

Drugi dowód. Nord Stream 2 miał zostać ukończony w 2020 roku. Ze względu na sankcje i politykę Trumpa (który chciał zmusić Europę do kupowania amerykańskiego gazu) budowa jest mocno opóźniona. Ale (i tutaj Opatrzność ponownie interweniuje) w 2020 roku nastąpiła (i nadal trwa) lockdown, więc Rosjanie nie mają gdzie się spieszyć. Możliwości Nord Stream 1 są wystarczające. Nord Stream 2 będzie potrzebny, gdy gospodarki krajów UE zaczną ponownie pracować na pełny gwizdek (gdzieś w 2022 r.), A wtedy Nord Stream 2 będzie gotowy (do końca kwietnia 2021 r. rurociąg będzie już wybudowany w całości).

Trzeci dowód. Rosjanie jako pierwsi wyprodukowali szczepionkę przeciwko Covid, ale bogate państwa zachodnie nie chciały jej używać, wierząc, że poradzą sobie samodzielnie i wyprodukują wystarczającą ilość własnych szczepionek, i to znacznie lepszych. Teraz już wiemy, że występują opóźnienia w produkcji, a ponadto niektóre zachodnie szczepionki są tak słabe, że ludzie (lub całe państwa , takie jak np. RPA) nie chcą się nimi szczepić. Więc teraz UE rozpoczyna procedurę rejestracji rosyjskiego Sputnika. Najprawdopodobniej Sputnik będzie produkowany w Niemczech razem z Rosjanami i wejdzie na rynek UE. Rosja będzie więc zarabiać nie tylko (tak jak jest teraz) w stosunkowo biednych krajach, ale także na bogatym Zachodzie.

Czwarty dowód. Pod rządami Obamy i Trumpa , Amerykanie stopniowo opuszczają Bliski Wschód. Rosjanie dostali nową szansę zdobycia tam nowych baz  (Syria, Libia) i świetnie ją wykorzystali. Mogą teraz skuteczniej kontrolować Bliski Wschód. 

Piąty dowód. Polacy mieli szansę obwinić stronę rosyjską za niewłaściwą pracę kontrolerów ruchu lotniczego. Ale Opatrzność ponownie interweniuje, i Antoś powołuje swoją absurdalną komisję. Komisja jest tak śmieszna, że już nikt na świecie nie zajmie się poważnie problemem rosyjskiej winy.

Oprócz tych „dużych dowodów” istnieje o wiele więcej „mniejszych”. Na przykład to, że UE wybrała takich matołków jak Borrelli do prowadzenia polityki zagranicznej. Że USA i NATO przespały, a Rosjanie mają teraz solidną przewagę w produkcji pocisków hipersonicznych. Nawet sprawa Nawalnego, a także poparcie Rosji dla Łukaszenki, które powinny mieć takie ogromne znaczenie, kończą się nieistotnymi sankcjami.

A więc: Rosja, która ma znacznie mniejszy potencjał gospodarczy niż państwa zachodnie, lepiej wykorzystuje swoje szanse i po prostu odnosi większe sukcesy. A szczęście sprzyja lepszym lub tym, którzy są pod specjalną ochroną Nieba.


Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale