polfic
Logik
30 obserwujących
1082 notki
402k odsłony
97 odsłon

Mam propozycję

Wykop Skomentuj10

Witam,

Kto śledzi wykłady pana Bartosiaka ten wie, że on twierdzi, że w Polsce toczy się (cza raczej powinien się toczyć) spór polityczny między tymi co uważają, że Polska ma dwie drogi do wyboru w sytuacji konfliktu między USA a Chinami. Albo zachowanie niepodległości poprzez oparcie się na sile militarnej Stanów Zjednoczonych, albo silna integracja z Europą, czyli, nie oszukujmy się, Niemcami. Jako, że znany jestem z tego, że gdy coś wiem, to mówię jak jest; a gdy skłaniam się ku czemuś, zawsze to zaznaczam; najczęściej pisząc, że tak zakładam. Otóż, załóżmy, że pan Bartosiak ma rację. Dodam, że on się skłania, przy drodze "Amerykańskiej", jednakowoż, wcale nie mówi, że ta droga będzie skuteczna, w końcu nie wiemy kto wygra. Zauważmy, że pan Bartosiak wcale nie wartościuje obu dróg, mówi że obie drogi mogą okazać się w efekcie skuteczne czy korzystne. 

Teoretycznie, na pierwszy rzut oka, taki podział rzeczywiście jest. Jest PiS z drogą "Amerykańską" i "AntyPis" z drogą "Niemiecką". Ale czy tak jest rzeczywiście? Osobiście w to wątpię. Czy raczej nie wierzę w skuteczność (skuteczność w sensie korzyści dla Polski) działań obu tych stron, czy to ze względu na powiązania okrągłostołowo-agenturalne liderów; czy to ze zwykłej ignorancji.

Ale nie o politykach mowa. Mówimy o lemingach i pelikanach. Widzimy ich codzienną nawalankę. Ale jeżeli przyjmiemy nasze założenie, żeby obu dróg nie wartościować, nie przesądzać, że jedna jest korzystna a druga nie; wcale takiej nawalanki nie musi być. Może niech lemingi patrzą na pelikany po prostu jak na kogoś kto widzi korzyść dla Polski w jednej drodze. A może niech pelikany patrzą na lemingi jak na kogoś kto widzi korzyść dla Polski w drodze drugiej. Po co szukać agentów, wyzywać się od najgorszych; jak można spokojnie dyskutować o tym, która droga może okazać się skuteczniejsza?

Ale czy obie te pobratymcze grupki są w stanie odejść od ulubionego zajęcia w postaci bezmyślnego kopania się po kostkach? I czy mają w ogóle jakiś pogląd w tej sprawie? Czy raczej tylko potrafią działać zgodnie z przynależnością do stada?

Pozdrawiam :)

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale