POLFIC POLFIC
227
BLOG

Jeszcze raz, bo warto

POLFIC POLFIC Rozmaitości Obserwuj notkę 10

Wyborcy PO, zrozumiecie coś z tego? na pewno nie!!! Tekst ma więcej niż jedno słowo - to nie ma szans. Tekst ma więcej niż jedno zdanie - nie ma najmniejszych szans.

- Bez sztuki i poezji, bez piękna, zmarniałoby serce ludzkie; uczucia by zbladły, oziębły: życie pozbawione byłoby wszelkiego powabu i uroku, wszelkiej wiary w lepszą przyszłość; fantazja, wyrzekając się ideałów, umrzeć by musiała śmiercią naturalną.
- Bez religii i cnoty, bez dobra, pękłaby sprężyna wywołująca ów potężny ruch ducha ludzkiego ku doskonałości, stanowiący główną treść historii; człowiek utraciłby zdolność do ofiary, poświęcenia, do wyrzeczenia się siebie dla dobra innych; porządek społeczny musiałby ustąpić miejsca samowoli i bezprawiu.
- Bez filozofii i nauki, wreszcie, bez prawdy, cały świat myśli ludzkiej zaszedłby grubą mgłą ciemnoty; duch ludzki zaniewidziałby, błąkałby się bez celu po nieskończonym przestworze przestrzeni i czasu, a nie trafiłby do odwiecznego źródła mądrości i światła.

POLFIC
O mnie POLFIC

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (10)

Inne tematy w dziale Rozmaitości