Blog
różności
Animela
Animela Animela@wp.pl
53 obserwujących 1620 notek 2097765 odsłon
Animela, 5 grudnia 2017 r.

Rekonstrukcja, czyli: kto rządzi w Polsce? ...

312 14 0 A A A

Jarosław Kaczyński: „Na pewno będzie troszkę odłożona w czasie, bo pani premier zaproponowała zmiany strukturalne, bardzo interesujące. Ale takie zmiany z reguły są bardziej długotrwałe, nie można ich dokonać z dnia na dzień - dodał. - A jeżeli chodzi o ostateczne decyzje co do personaliów, to one będą podjęte w ciągu stosunkowo niedługiego czasu, ale pewnie dowiemy się o nich w grudniu. Będziemy się kierować powodzeniem w kierowaniu danym resortem, ale także okolicznościami, które już z tym nie mają wiele wspólnego.”


Jarosław Kaczyński wypowiedział powyższe słowa czternastego listopada i od tej pory żadnych znaczących zdań w kwestii rekonstrukcji rządu z jego ust nie padły. Jednym słowem – rekonstrukcja będzie, i to znacząca, bo w grę wchodzą zmiany strukturalne zaproponowane przez premier Szydło – a to oznacza, że jeszcze w połowie listopada Kaczyński uważał Beatę Szydło za oczywistego premiera również po zmianach w rządzie (bo przecież absurdem byłoby robić strukturalne zmiany pod premiera, który zaraz ma odejść). A jeżeli tak, to możliwości są dwie i TYLKO dwie:


1. Beata Szydło, zgodnie ze słowami JarKacza, zachowa posadę premiera i to ona dokona wielkich zmian w układzie ministerstw (w porozumieniu z Jarosławem, rzecz jasna). Spokojnie popijamy kawę czekając do ostatniego dnia grudnia.


2. Beata Szydło, w nieokreślonym czasie, ale już po czternastym listopada, przestała się Jarosławowi podobać jako premier – i wtedy należy sobie zadać pytanie: KTO albo CO skłoniło JarKacza do tak jaskrawej zmiany zdania? ….


Rzecz ma fundamentalne znaczenie: jeśli decyzje podejmuje nie prezes PiS, tylko – bliżej nieokreślona - Grupa Trzymająca Władzę, to mamy prawdziwy problem!


Opublikowano: 05.12.2017 19:52.
Autor: Animela
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jak miód;)

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @rk1 "Szacunek dla Konstytucji? Chyba sobie jaja robisz?" Nie "przypomniano sobie". To ja...
  • @lmr6 "Szacunek dla Konstytucji? Chyba sobie jaja robisz?" Przeczytaj notkę. Powoli i...
  • "Najbliższe wybory w Polsce muszą mieć kapitalną wagę," To prawda. Gra idzie o pieniądze -...

Tematy w dziale Polityka