Po fali krytyki Leroy Merlin mści się na Polakach. Dostęp do strony zablokowany

By Aragorn25x - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18140313
By Aragorn25x - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18140313
Sieć Leroy Merlin jest mocno krytykowana od kilku tygodni, ponieważ nie zaprzestała działalności w Rosji po inwazji na Ukrainę. Choć krytyka jest zasłużona, to firma nie zamierza dawać za wygraną.

Leroy Merlin musi mierzyć się w ostatnich tygodniach ze dużą krytyką związaną z odmową zaprzestania działalności w Rosji po inwazji tego kraju na Ukrainę. Krytyka jest oczywiście słuszna, ale firma nie zamierza się jej poddać.

Leroy Merlin nie dla Polaków?

O sprawie poinformował serwis antyweb.pl, który otrzymał sygnał od czytelnika, że strona wita użytkowników takim komunikatem:

image

Administrator strony nie wyjaśnia, dlaczego jesteśmy zablokowani, jednak podaje kilka opcji związanych z problemami technicznymi. Ale to raczej nie nasz problem. Po sprawdzeniu za pomocą VPN-a wyszło na to, że na stronę Leroy Merlin można bezproblemowo wejść z wielu innych krajów, np. Francji, Hiszpanii, Niemiec czy Włoch, ale już z Polski, Czech, Litwy i Ukrainy nie da się wejść.

To wygląda dosyć niesmacznie i jest mało eleganckie. Ale wygląda na to, że Leroy Merlin strzelił focha na Europę Środkową i Wschodnią, z której płynie dużo krytyki dla poczynań firmy. Oczywiście może być tak, że francuski oddział nie życzy sobie użytkowników z wielu krajów, aby nie obciążać strony, ale wydaje się to zbyt dziwnym zbiegiem okoliczności.

Z kolei polska strona Leroy Merlin działa. Wygląda na to, że nawet jeśli sieć nie lubi tej części Europy, to i tak będzie chciała na nich zarobić.


SW

Czytaj też:

Na ukraińskich drogach leżą zaminowane ciała. Nowe nagrania z wojny są porażające

"Pomoc Polaków dla Ukrainy wręcz onieśmiela. Ale robię też listę hańby"

Parada "wyzwolicieli" 9 maja na Ukrainie? Rosyjski żołnierz wyśmiewa ten pomysł

Kaczyński zabrał głos na temat postawy Orbana. Prezes PiS nie jest zadowolony

Lubię to! Skomentuj61 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka