11 obserwujących
561 notek
658k odsłon
834 odsłony

Pawłowi Tanajno nie można pomagać.Jego trzeba marginalizować

Wykop Skomentuj22

W jednej z ostatnich sesji rozmów z internautami, prezydent Andrzej Duda w dość przyjacielskim żeby nie powiedzieć pojednawczym tonie wypowiadał się o swoim (chyba) konkurencie o fotel prezydencki Pawle Tanajno. Głowa państwa stwierdził, że dobrze byłoby, aby zarzuty, jakie ciążą na Tanajno się nie potwierdzą i będzie lepiej, jaki będzie mógł z nim rywalizować. W tym miejscu, jestem zobowiązany na kilka zdań kontry w stosunku, co mówił o kandydacie.

Przede wszystkim i to najważniejsze: należy głęboko przyjrzeć się intencjom Tanajny. Ale żeby to poznać, trzeba przeczytać jego ostatni wywiad, gdzie otwarcie mówi, że wynik wyborczy ma "w pompce", że śmieje się z niskich pensji sam nie ukrywając, że to są małe firmy, która w przeciwieństwie do Sejmu, są zdecydowanie wyższe. Z tych słów (a także kilku więcej), można wnioskować, że jest to człowiek mało poważny, uważam, że traktujący służbę Polsce, jak coś do czego można podchodzić na luzie, jak do wyjścia na imprezę. Nie wiem czy prezentując taką postawę, należy udzielić mu jakiegokolwiek poparcia.

Po drugie: strajki tzw. przedsiębiorców. Być może Pan Prezydent uwierzył, że Tanajno faktycznie jest jednym z wielu prowadzących biznes, którzy zaistnieli dzięki charyzmie i odwadze i którzy chcą pokazać, że nie wszystko w tarczy antykryzysowej jest ok. Niestety, jest zupełnie na odwrót. Merytorycznie na protestach nie jest, a i z ust samego kandydata jest tego niewiele. Oficjalnie mówi on o zmianie mentalności Polaków, aby ci obudzili się i pogonili PIS. Nie zależy mu zatem na zwykłych "Kowalskich" prowadzących biznes,bo gdyby tak było, to dyskutowałby merytorycznie o tym, co zrobiono dobrze, a co pominięto i wymaga naprawy. Kładzenie się przy Pałacu Kultury, ataki na policjantów i ogólnie bardzo mętna atmosfera sprawiają, że może tracic (o ile już tego nie zrobił) nawet małe poparcie. Taką kulturą nikt wyborów nie wygrał, a i mentalności ludzi też nie zmienił.

Po trzecie: da się bardzo prosto wytłumaczyć, że Tanajno jest pionkiem w grze, którego głównym aktorem jest Trzaskowski. On swoimi politycznymi protestami sprawił, że jakaś część ludzi faktycznie uznała, że przedsiębiorcy mają źle. A zdrowo myślący doskonale wiedzą, że swoją hucpą, pcha Polskę w ręce KO, co w ostatecznym rozrachunku, widząc brak programu i przygotowania do rządzenia, byłoby dla kraju katastrofą.  Jest to zachowanie bez precedensu, bowiem nikt nie słyszał, aby kandydat na prezydenta, prowadzi kraj do destabilizacji zamiast uczciwie stanąć do walki o najwyższy urząd w kraju. Panie Prezydencie: w takich wypadkach, trzeba jasno odcinać się od tak skandalicznych wypowiedziach. 

Podsumowując: Takich ludzi jak Paweł Tanajno trzeba zatem marginalizować, a nie pomagać i wspierać. Nie jest to człowiek warty uwagi, ale ciekawy dla mainstreamu z powodu jego determinacji do zostania drugim Palikotem. I ostatnie wydarzenia go do tego pchają. Tylko marginalizacją tego człowieka jesteśmy w stanie walczyć na argumenty, a Polski nie wepchnąć w ręce Trzaskowskiego, co będzie zwiastunem wielkiej katastrofy.

Wykop Skomentuj22
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka