Blog
portal wolnościowy
Polskaliberalna.net - Merkuriusz Polski
Polskaliberalna.net - Merkuriusz Polski Wzmacniamy dyskurs liberalny!
6 obserwujących 199 notek 99597 odsłon
Polskaliberalna.net - Merkuriusz Polski, 26 lipca 2011 r.

Niedźwiedzia przysługa (Oslo po zamachu)

"I wiesz co mnie boli....?" "Witaj Anders! Człowieku ty stoisz nagi! Nagi twój umysł wśród pierwszej bramy do świata magii"

    Ten artykuł powinien nazywać się "You do it wrong Anders", ale powaga sytuacji sprawiła, że zatytułuję go inaczej.
    Ciekawe jak się teraz czuje niejaki Jarek K. gdy okazało się, że do grona zwolenników jego partii po takich znakomitościach jak (jak już pisałem wcześniej nie mój) ojciec Tadeusz R. dołączyła niedawno nowa gwiazda prawicy Anders Breivik. Czyżby nowy kandydat na honorowego prezesa komitetu poparcia? Fakt, że mężczyzna ten również mieszkał z przysłowiowym kotem nie stawia najlepiej "charyzmy" Jarka K. w najlepszym świetle. Myślę, że po tym gdy Jarek K. odczytał zamieszczony dzisiaj na Interia.pl artykuł, w jego gabinecie można było zobaczyć pochylającą się głowę, zasłaniającą ją, opartą o czoło dłoń i  usłyszeć tylko ciche "Ja pier...ę", ewentualnie dobitne "debil". Mi tylko pozostaje pogratulować wam zwolenników.
    Na Salon24 przeczytałem wczoraj ciekawy cytat, z Bibli notabene: "Ten kto współczuje gdy powinien być okrutny, będzie okrutny gdy powinien współczuć". Stawianie tej partii w jednym rzędzie z faszystami z NOP czy ONR również chyba go nie ucieszyło. Wszystkie organizacje lewackie świata nie byłyby w stanie uczynić takiej roboty jaką wykonał ten człowiek. Przez chwilę miałem zamiar zobaczyć komentarz PiSu w tej sprawie, jednak gdy zobaczyłem na zdjęciu posła tej partii a za jego plecami napis na telebimie: "obronimy chrześcijaństwo", stwierdziłem, że lepiej nie tracić więcej nerwów na oglądanie u polskich polityków wpływowej partii tez zawartych w manifeście Breivika (chrześcijanina). Czyli przed kim Jarek K. chce bronić to chrześcijaństwo? Przed muzułmanami, lewicą i masonerią  zapewne. Niedługo okaże się, że Breivik jest tak naprawdę czarnoskóry, tylko masońskie media wybielają mu twarz (a dlaczego nie ma transmisji na żywo z sądu?). Jeszcze przyszło mi na myśl, że być może Jarek K. chce znaleźć się w następnym manifeście Breivika jako następca Jana III Sobieskiego.
    Myślę, że Breivik pogrzebał politykę anty imigracyjną w Europie na długie lata, lepiej dla niego, żeby w więzieniu nie trafił do jednej celi z jakimś nazistą czy nacjonalistą (takim bardziej intelektualnym). Szanse na przegłosowanie w Polsce ustawy o zakazaniu "mowy nienawiści" wzrosły dziesięciokrotnie bo teraz każdy kto powie coś co było w manifeście Breivika (nawet jeśli jakimś cudem by miał racje, w końcu to ponad tysiąc stron), będzie stawiany z nim w jednym rzędzie. Także w tym sensie można powiedzieć, że ofiara zabitych przez terrorystę nie poszła na marne jeśli tylko to może uświadomić ludziom czym jest faszyzm i jakie zagrożenie stwarza.
    Podobna sytuacja miała miejsce w Polsce po katastrofie smoleńskiej. Od początku wiedziałem, że śmierć Lecha Kaczyńskiego wcale nie była w politycznym interesie (czyli nie zwiększała jego szans na bycie prezydentem na dłużej) Komorowskiego (zarzucano mu, że się cieszy), ponieważ naród obdarzył współczuciem niejakiego Jarka K. a wiadomo, że ludzie często nie kierują się merytorycznymi przesłankami tylko emocjami. Po wyborach okazało się, że miałem rację, pomimo wcześniejszej, druzgocącej przewagi w sondażach, Komorowski wygrał o mały włos.
Jak do tej pory jedyne zagrożenie zamachem płynęło ze strony muzułmańskich terrorystów (nie licząc IRA czy ETA ale oni o ile jeszcze działają to robią to zupełnie inaczej, nie atakując zwykle obywateli, także nie wzbudzali w nich strachu).  Jak wiadomo, pomimo tego, że na śmierć w zamachu mamy bardzo małą szansę to przeraża nas to bardziej niż widmo śmierci w wypadku samochodowym lub na skutek zadławienia się ością. Może dlatego, że nie była by to śmierć z ręki wroga. Siłą rzeczy ludzie zaczęli się bać muzułmanów, pomimo tego, że odsetek terrorystów w ich "szeregach" był o wiele mniejszy (wielokrotnie) niż liczba psychopatów w Polsce na przykład (chodzi mi tu o sens naukowy), których jest jeden lub dwa procent, w zależności od tego jak ostre kryteria się przyjmie. Teraz nagle okazuje się, że największym zagrożeniem jest skrajna prawica, a jak to bywa strach zacznie się przenosić na całą prawicę, szczególnie gdy z ust jej członków zaczną padać tezy zawarte w manifeście Breivika. Podobnie było z lewicowymi organizacjami terrorystycznymi, nie ugrały one zbyt wiele, kompromitując w społeczeństwie swoje idee (nie mówiąc już o Stalinie, Mao czy Pol Pocie, ale ten strach jest już uśpiony podobnie jak było do zamachu ze strachem przed faszyzmem, gdzie jeszcze do niedawna w Polsce wyśmiewano działanie takich organizacji jak "Nigdy więcej", uważając ich za histeryków).

   
"Zakłócony pokój ludziom dobrej woli"

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

polskaliberalna.net
merkuryusz.pl
Polska liberalna

REDAKTOR NACZELNY: Bogumił Kolmasiak

REDAKTOR NACZELNY WYDANIA ZAGRANICZNEGO: Agnieszka Gmiter

WYDAWCA: STOWARZYSZENIE DEMOKRATYCZNA FRAKCJA MŁODYCH

ZAST. REDAKTORA NACZELNEGO: ADAM FULARZ

OBECNI I BYLI WSPÓŁPRACOWNICY Paweł Krężołek, Janusz Wdzięczak, prof. Marek Rocki, dr Robert Gwiazdowski, dr Robert Suski, Wojciech Popiela, Piotr Beniuszys, Andrzej Potocki, Aviv Steinmetz, Marek Tomsia, Marcin Kotowski,Marcin Kwaśniewski,M. Kosek, B. Wasilewski,Flanky, Gigabyte, MAC, Marcin Celiński, Sławomir Potapowicz, Witek Mossakowski, Piotr Dwojacki, S.Sipowicz,Maciej Iwanicki,,Michał Musur, Jędrzej Kulig

 

 

 


WERSJA WORLD:
image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @gemini zadzwoń do jakiegoś biskupa i przestań mi w końcu d... zawracać.
  • @Jacek Paweł Jarecki skale F mam w oczach
  • @Jacek Paweł Jarecki I nie musi się Pan tak unosić, nie każdy rodzi się Einsteinem.

Tematy w dziale