Prawda bez politpoprawności
Mówię prawdę o wydarzeniach w Polsce i na świecie
3 obserwujących
109 notek
66k odsłon
278 odsłon

Matteo Salvini w Polsce

Wykop Skomentuj10

Dziś do Polski przybył wicepremier i de facto rządzący Włochami i mający duże poparcie Matteo Salvini, ma się spotkać z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Nie wiemy jeszcze o czym będą rozmawiali ale możemy się domyśleć że głównym tematem będą wybory do Parlamentu Europejskiego.

Czy PiS powinien dogadywać się i wejść w sojusz z tym włoskim politykiem. Analizując sytuację rządu PiS w Unii Europejskiej nie mają wyjścia jak tylko zawiązać sojusz, faktem jest że niewielu polityków z którymi nasz rząd ma dobre relacje - oczywiście nie jest to wina rządu ale tego że w większości rządzące lewactwo z powodów ideologicznych nie lubi obecnego polskiego rządu a wolałaby taki rząd jaki był przed 2015 rokiem. Pamiętamy przecież w marcu 2017 słynne głosowanie w sprawie ponownej kadencji Donalda Tuska i wynik 27:1 gdzie z powodów ideologicznych prawie wszystkie kraje wybrały Tuska na ponowną kadencję pomimo sprzeciwu Polski.

Jednak od tego czasu sytuacja w Europie dużo się zmieniła, we Włoszech do władzy doszli politycy antyimigranccy i konserwatywni, Wielka Brytania za chwilę wyjdzie z UE, w Czechach, Austrii rządy zmieniły się na prawicowe, co raz większe poparcie mają też partie antyimigranckie w Szwecji (do dzisiaj z tego powodu nie ma tam rządu), Niemczech, Holandii, Belgii czy Francji. Jedynie z tymi antysystemowymi partiami rząd PiS może mieć dobre stosunki, jedynie one nie będą atakować naszego rządu za tzw. kwestię praworządności, dlatego PiS zapewne liczy aby osiągały dobre wyniki w tych krajach, aby rządzili. Sytuacja ta dotyczy również Parlamentu Europejskiego, im więcej polityków prawicowych i eurosceptycznych tym mniej ataków na Polskę ze strony europarlamentu, tym silniejszy będzie sojusz konserwatywny.

Jeśli przyjrzeć się głębiej o Polskę w tym wszystkim a konkretniej w naszą scenę polityczną to na pewno opozycja będzie grać wtedy kwestią POLEXIT-u pomimo że PiS jest prounijny. Co ciekawe z jednej strony mówią o tym o rzekomej izolacji Polski a z drugiej gdy przyjeżdża przywódca ważnego europejskiego kraju to też się im nie podoba. W takim razie czy jest ta rzekoma izolacja Polski ? Chodzi tylko o to że nie mamy dobrych stosunków z Merkel, Macronem, Timmermansem, Verhofstadtem i całą tą unijną wierchuszką.

Podsumowując im silniejszy front wobec lewackiemu systemowi tym więcej mogą osiągnąć. Powoli budzi się narodowa Europa czego dowodem są wyniki wyborcze antysystemowych partii.

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka