Marcin Rudniak Marcin Rudniak
60
BLOG

Subiektywnie o książce - Józef Sebastian Pelczar " Drogowskazy dla wierzących"

Marcin Rudniak Marcin Rudniak Literatura Obserwuj temat Obserwuj notkę 0

„Drogowskazy dla wierzących” św. Józefa Sebastiana Pelczara to zbiór krótkich myśli na każdy dzień opracowany z kilku dzieł tego przemyskiego biskupa. Wszystkie jego publikacje są wartością samą w sobie i nie wymagają żadnej reklamy czy nadmiernego zachęcania czytelnika do sięgnięcia po nie. 

Na początku książki znajdziemy krótką notkę biograficzną świętego, z której dowiemy się, iż Józef Sebastian Pelczar był wybitnym organizatorem i pisarzem. Jak możemy przeczytać "nie marnował otrzymanych talentów, ale pomnażał je i rozwijał". Swoją drogą możemy zapytać samych siebie, czy i my nie marnujemy danego nam czasu i owocnie go wykorzystujemy? Wszakże każdy z nas otrzymał tyle samo, bo 24 godziny każdego dnia...

„Drogowskazy” podzielone są na dwanaście rozdziałów: drogowskazy na nowy początek o grzechu i łasce Bożej, drogowskazy związane z praktyką modlitwy, drogowskazy na czas nawrócenia i pokuty, drogowskazy w rozważaniu Męki, Krzyża i Zmartwychwstania Pana Jezusa, drogowskazy w rozmyślaniu o życiu Maryi, drogowskazy w relacjach międzyludzkich, drogowskazy umacniające wiarę cz. I i II, drogowskazy dla Kościoła, drogowskazy w walce duchowej, drogowskazy dla Polaków, drogowskazy na Adwent i Boże Narodzenie.

Całość zamyka litania do św. Józefa Sebastiana Pelczara.

Z niecierpliwością będę oczekiwał na kolejne wydania książek czy zbiorów myśli tego wielkiego, polskiego patrioty, którego setną rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku. 

Promowanie czytelnictwa wartościowych książek. Twitter: @MarcinRudniak

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura