Funkcjonariusze Agory nie tracą czasu – godzinami wiszą na YouTube i Naszej Klasie w poszukiwaniu odchyleń od linii wyznaczonej przez Partię Postępu. Dzisiejszy papierowy zapychacz czasu w komunikacji miejskiej, Metro, prezentuje najnowszy plon eksploracji cyberprzestrzeni, w formie donosu na „duchownego”. Otóż pewien ksiądz kościoła sedewakantystów ośmielił się publicznie skrytykować ostentację homoseksualistów (czyli Parademarch zwany dowcipnie „Marszem Tolerancji”. Zapamiętajmy słowo „tolerancja”, za chwilę nam się przyda). Film dostępny jest na YouTube, wściekły jazgot wywołał ten oto fragment wypowiedzi księdza Rafała Trytka:
- Nie mówię geje, bo to słowo sugeruje, że to jest coś pozytywnego, natomiast słowo pedał jest bardzo odpowiednie, wystarczająco negatywnie określa to zboczone zjawisko. Gwałcą prawo naturalne. W Starym Testamencie i jeszcze w średniowieczu ludzi o takich skłonnościach palono na stosach po prostu. Może to akurat nie na te czasy, no ale może powrócimy do tych wspaniałych czasów jeszcze i tych ludzi będzie się palić na stosach. Miejmy nadzieję. [ironiczny śmiech]
Ojej, okłopne. No po prostu okłopne. Ojej. Heterofobowie są wstrząśnięci:
- Oniemiałem, jak zobaczyłem ten film - mówi Robert Biedroń ze stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii. - Nasz zarząd z pewnością poda do sądu osobę, która w ten sposób nawołuje do nienawiści przeciwko ludziom o innej orientacji seksualnej. Jeszcze żaden duchowny nie nagrał publicznie tak agresywnej wypowiedzi.
Ojej. Straszne rzeczy. To są jeszcze tacy, co to nazywają rzeczy po imieniu? I to w dodatku księża, co z tego, że z sekty? Ojej.
Wypowiedź Rafała Trytka nie jest stwierdzeniem. To rozważania, hipotezy, nadzieje, marzenia, żarty. Nie ma w jego wypowiedzi żadnego konkretnego wezwania, nawoływania, bezpośredniej lub pośredniej zachęty do czynów zabronionych. Facet po prostu pokrzepia się wizją wspaniałych jego zdaniem czasów, dowcipkuje. Nie wszystkim się jego optymizm podoba? No cóż, trudno, ksiądz Trytek wypowiadał się wszak w cieniu pochodu TOLERANCJI, nieprawdaż? Doskonała ilustracja ogólnej swobody wypowiedzi w wolterowskim duchu… Lektura komentarzy do filmu na YouTube dowodzi, że miłośnicy tolerancji opanowali tę sztukę biegle i mogą już nawet udzielać korepetycji. Oto kilka przykładów tolerancyjnego zrozumienia dla księdza Trytka:
Piernikus: na bank go dy… w seminarium. Wyraźnie boi sie zjawiska i obronnie pała nienawiścią do gejów.(coś jak buraki z LPRu i PiSuaru)
Babskisoltys: Ku…, nie wierzę że są jeszcze możliwe w Polsce takie przykłady skrajnego debilizmu! To nie jest niedoinformowanie, to ku…, je… faszysta, który uważa się za lepszego od siebie jedynie dlatego, że ,,służy Bogu". Je… znawca. I co, gnoju, myślisz, że jesteś taki kozak? Ja nie wierzę w Boga, popieram homoseksualizm, i co? Myślisz, że jestem gorszy? Podobnych do mnie jest wielu i mówię - skończcie ten cyrk, klechy je…. Jesteście żałośni, jak cały katolicyzm w Polsce.
wesNYC: Ku… jestem praktykujacym hetero, nie lubie gejow ale mam to gdzies kto sie z kim pieprzy jezeli im z tym dobrze to chyba to tylko i wylacznie ich sprawa. Natomiast jak slysze takiego faszola jak ten ksidz to mi sie noz w kieszeni otwiera, je… katolicka menda. Jezeli chodzi o seksualnosc to klechy jako ostatni powinni sie wypowiadac, w koncu im Ru… nie wolno to po kiego hu… sie wtracaja.
Emokowsky: jaki zjeb, do tego czasu myślałem, że każdy wie iż homoseksualizm nie jest niczym nabytym. to ten debil powinien się leczyć i tak pewnie wali małych chłopców w swojej parafii.
FunkyMunkyLOL: Czy ten kretyn myśli że homoseksualni czują się źle ze swoją "chorobą" i chcieli by się jej pozbyć? Nienawidze ludzi, którzy mało wiedzą a sie udzielają. Ten ksiądz moim zdaniem powinien iść na stos. Jeśli pójdzie do nieba to Bóg za kare go wy… w du….
MartaDzika: a księża nie są zboczeńcami?! pfffff wieśniaki, nie dosyć że niektórzy księża to pedowile to nawet dewianci.....świety widać jaką ma wiedzę, homoseksualizmu nie mozna wyleczyć! Tak jak nie da się wyleczyć księży z okradania starszych ludzi...debil, takich powinno się odrazu rzucić na stos i podpalić...lol pewnie jeszcze by zaprzeczył, że grzeszy.
tygrysio2: ciekawe co powiedział by całej rzeszy pedofili-pederastów w czarnych sukienkach.
Przepraszam za wykropkowanie tych zionących tolerancją wypowiedzi, niestety szef Zalonu, p. Janke, to jakiś reakcjonista i nie pozwala tutaj używać niektórych nowoczesnych słów. Jak boss Kampanii Przeciw Heteroseksualizmowi, Biedroń Robert, się o tym dowie, to będzie bardzo niezadowolony – zatem niech pan się poprawi, panie Igorze.
A propos. Studiów tolerancji nigdy mało, kolejne pouczające nauki można sobie przyswoić na Idiotopedii, hasło homoseksualizm. Nie z samego hagiograficznego wypracowania o tej dewiacji, lecz po lekturze dyskusji (druga zakładka u góry). Polemika dotyczy jednostronnego, przeto nieobiektywnego opracowania tematu, jest obszerna i wielowątkowa, no i w końcu doczekuje się stosownego, tolerancyjnego uporządkowania:
Pozwoliłem sobie usunąć te dwie sekcje zostawiając jedynie wypowiedzi instytucji naukowych. Na skrajne homofobiczne wypowiedzi jest miejsce co najwyżej w artykule homofobia (choć propagowanie homofobii jest przestępstem w niektórych krajach), zaś kwestie opini zwolenników równouprawnienia powinny byc w artykułach rejestrowany związek partnerski, małżeństwo osób tej samej płci. Pływak.
Chomowopia to w zasadzie przestępstwo, więc won do kosza na odpadki, zwolenników prosimy o przejście do artykułów dotyczących „małżeństw” chomików. Skąd taki habilitowany poziom tolerancji? Sprawdzam dane tow. Pływaka i już wiem:
Ten Wikipedysta kocha swojego partnera. Ten użykownik jest tolerancyjny, choć nie toleruje homofobii.
To rzeczywiście wyższa szkoła jazdy: tolerancja wybiórcza. Ja, na przykład, tak nie umiem – jestem tolerancyjny bez wyjątków. A pedały, proszę – osiągnęły wyższy stan świadomości.
PS. We wszystkich cytatach zachowano pisownię oryginalną.
PPS. Tekst powyższy napisałem będąc nieuczesany. Ojej.
Inne tematy w dziale Polityka