z szuflady amatora
Amatorska poezja i proza z różnych gatunków.
1 obserwujący
1022 notki
133k odsłony
  78   0

prosto w oczy ..

~~

Mam nadzieję, że tutaj więcej osób zapozna się z faktami na temat inflacji w naszym Kraju - porównując je z bzdurami, wypowiadanymi przez rządzących ..

Skopiowano z adresu:

https://www.money.pl/gospodarka/nbp-roztrwonil-zaufanie-i-nie-wie-co-robic-prof-orlowski-stwierdzenie-ze-to-wszystko-wina-putina-to-bzdura-6820012568692865v.html

- Sytuacja jest taka, że NBP nie wie, co robić. Mamy potężny problem inflacyjny. Jest on w połowie wywołany konsekwencjami wojny w Ukrainie, a w połowie tym, co przez ostatnie miesiące czy lata działo się u nas w gospodarce, czyli prowadzoną polityką, która doprowadziła nas do stanu stosunkowo wysokiej inflacji - stwierdza w programie "Newsroom WP" prof. Witold Orłowski ekonomista z Akademii Finansów i Biznesu Vistula. - Przypomnę, bo politycy wydają się o tym zapominać, że panika inflacyjna zaczęła się na parę miesięcy przed wybuchem wojny. Modne wśród rządzących stwierdzenie, że to wszystko wina Putina, to bzdura - wystarczy spojrzeć na liczby i daty, aby się o tym przekonać - dodaje ekonomista. Dodatkowo, jak stwierdza, prezes NBP roztrwonił zaufanie poprzez robienie dobrej miny do ewidentnie złej gry oraz poprzez swoje wypowiedzi.

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale