z szuflady amatora
Amatorska poezja i proza z różnych gatunków. Zapraszam wszystkich chętnych do publikacji swoich utworów, często zapomnianych w przepastnych szufladach...
1 obserwujący
668 notek
85k odsłon
797 odsłon

"Ciemny lud" to nadal kupuje ...

Wykop Skomentuj77

.

Balcerowicz: PiS działa według zasady "po nas choćby potop". Ten zacznie się po wyborach

źródło:  

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/leszek-balcerowicz-pis-dziala-wedlug-zasady-po-nas-chocby-potop,913365.html

Im dalej będziemy szli, tym bardziej będą się ujawniać szkody naniesione przez politykę Prawa i Sprawiedliwości - powiedział we wtorek w TVN24 Leszek Balcerowicz. Były wicepremier i były minister finansów w "Kropce nad i" komentował pięć nowych propozycji rządu. Ostrzegał, że podobną politykę prowadziła w przeszłości pogrążona dziś w kryzysie Grecja.

#

Opinię prof. Leszka Balcerowicza podziela znaczna część społeczeństwa polskiego. Jedynie "ciemny lud" - kupuje to, co zaproponuje ich guru i "Zbawca" - czyli Jarosław Kaczyński, poprzez swoich "ministrantów" rządowych.

To prezes PiS Jarosław Kaczyński, a nie premier Mateusz Morawiecki, ogłosił nowe propozycje programowe rządu. Ostateczna władza spoczywa więc w rękach tego szeregowego posła, samozwańczego "naczelnika państwa", który to nie ponosi żadnej odpowiedzialności karnej za takie a nie inne decyzje, podejmowane przez obecny rząd.

Ci, co nie rozumieją (albo jedynie nie chcą) płynącego z dzisiejszego obozu władzy zagrożenia dla Polski, będą zapewne w niedalekiej przyszłości przeklinani przez kolejne pokolenia dzieci i wnuków ...

~~~

Ciemny lud - krótka historia tego określenia

Jacek Kurski dorobił się swego czasu ksywy “bulterier prezesa”. Autor słynnych już dziś słów “ciemny lud to kupi”, który wsławił się oskarżeniem Donalda Tuska o dziadka w Wehrmachcie, od dawna jest dla prezesa człowiekiem do zadań specjalnych. Co prawda współpraca Kurskiego i Kaczyńskiego to droga wyboista, zaś obecny prezes TVP periodycznie popadał w niełaskę szefa PiS, to po wygranych wyborach 2015 wrócił jednak do pełni łask, otrzymując w zarządzenie bardzo ważny dla dobrej zmiany odcinek – telewizję publiczną.

Wykop Skomentuj77
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka