Blog
Projekt Polacy
Projekt Polacy
Projekt Polacy Fundacja powołana do odbudowy i twórczej kontynuacji cywilizacji łacińskiej
0 obserwujących 38 notek 34171 odsłon
Projekt Polacy, 19 maja 2014 r.

eFLASH: Tak między nami - na co jeszcze pozwolisz?

„Do prezydium komisji rolnictwa PE trafił projekt rozporządzenia ograniczający używanie cynamonu. Wszystko za sprawą raportu naukowców, którzy mieli wskazać na szkodliwy wpływ na nasz organizm kumaryny – substancji, która występuje w znacznej ilości w cynamonie.” („Czy UE zakaże używania cynamonu”, Onet)
 

Wbrew pozorom nie będę wcale pisał o kolejnym absurdzie rozpatrywanym przez Parlament Europejski. Nie takie rzeczy już były! Ślimaki to ryby, jedynie słuszny kąt ustawienia drabiny, kury w transporcie pazurami do przodu klatki, zakaz wędzenia wędlin… długo by wymieniać.
 

Chcę napisać o SILE.
 

Ci ludzie mogą uchwalać takie absurdy i zmuszać nas do przestrzegania ich, bo mają SIŁĘ. Ich siła nie bierze się jednak z jakichś szczególnych przymiotów ciała i umysłu - wystarczy spojrzeć na szefa UE, pana Van Rompuya, i zapytać samego siebie, z jakiego doniosłego osiągnięcia jest mi znany… Nic? Zupełnie? No właśnie.
 

Skąd zatem ci ludzie mają taką SIŁĘ? Bo przecież ją mają! Żarówek 100 W już normalnie nie kupisz, emisję CO2 trzeba kupować, o edukacji dzieci i wieku posłania do szkoły decydują urzędnicy zamiast rodziców…
 

Odpowiedź jest bardzo prosta, chociaż niewygodna dla Ciebie, drogi Czytelniku. Ich SIŁA bierze się z obywatelskiej bierności, a zatem - BEZSILNOŚCI. Tak naprawdę to wcale NIE ISTNIEJEMY jako obywatele, bo byśmy na coś takiego nie pozwolili. To jest fakt potwierdzany naszą bezradnością przy wprowadzaniu w życie kolejnych antyobywatelskich i godzących w ludzi przepisów.
 

A teraz trudne pytanie: co jeszcze musi się stać, abyś zechciał być NAPRAWDĘ aktywnym obywatelem? Jakie nowe prawo godzące w Ciebie lub Twoich bliskich musi zostać wprowadzone w życie, abyś zechciał działać? I czy nie będzie wtedy za późno?
 

Mamy jeszcze czas, aby zbudować SIŁĘ obywatelskiego wpływu. Siłę, z którą politycy będą się liczyć. Trzeba jednak zacząć działać już teraz, bo z każdym kolejnym rokiem będzie po prostu coraz trudniej.
 

Projekt Polacy to budowanie takiej właśnie, obywatelskiej SIŁY. Jeżeli znasz inną, lepszą od naszej inicjatywę budującą RZECZYWISTĄ siłę obywatelskiego wpływu – przyłącz się do niej. Jeżeli takiej nie znasz – zacznij działać z nami.

Jacek 'eFlash' Małkowski
 

P.S. Aby być jeszcze bardziej konstruktywnym, załączam propozycję plakatu do wykorzystania przez urzędników UE. Fri of czardż, bo tacy jesteśmy fajni i życzliwi. Ufam, że spodoba się im. A jeżeli nie im, to może przynajmniej Wam. :)
 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

doskonalenie - samodzielność - życzliwość

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @KFIATUSHEK7 Myślę, że jednak i jedno i drugie. Zwłaszcza, gdy obserwuję (zawodowo)...
  • @KFIATUSHEK7 Jedno drugiemu nie przeszkadza - to, co Pani (?) tak trafnie wskazuje to przecież...
  • @MOCART To dobrze, że wytrwale Pan próbuje. :) I chociaż postępu jeszcze nie ma, to...

Tematy w dziale