Mechanika kwantowa uczy nas że wiele rzeczy niemożliwych we wszechświecie jest możliwe tylko trzeba umieć określić prawdopodobieństwo. Prawdopodobieństwo że ktoś taki jak ja zaproponuje postulaty które pozwolą stworzyć leprze modele przedstawiające rzeczywistość od obecnych jest nikłe to jednak puki ktoś nie zaprzeczy moim pomysłom kontynuować będę zabawę w odkrywce. Skoro jest możliwe że przejdę przez ścianę to czemu miało by być niemożliwe wymyślenie przez zemnie lepszego modelu działania atomu od obecnych
Jednym z moich pomysłów jest że silne oddziaływanie jądrowe jednocześnie odpycha elektron. Według mnie logiczne jest że skoro istnieje siła przyciągająca cząstki dodatnie to może ona jednocześnie odpychać ujemne. No ale postulat ten pozostaje bez echa. Nikt jeszcze nie spróbował mu zaprzeczyć lub go potwierdzić.
Eksperyment jest banalny. Bierzemy akcelerator cząstek i zderzamy proton z elektronem. Badamy zależność wielkości energii potencjalnej i odległości na jaką uda się zbliżyć elektronowi do protonu. Niestety nikt kto ma dostęp do akceleratora cząstek raczej mnie zignoruje. Dlatego proszę was o rade co z tym zrobić.
prośbę swą motywuje tym że:
- Elektron na powłoce może mieć moment pędu równy zero mimo to nie spada on na jądro i jest we wszystkich miejscach na powłoce.
- Istnienie gwiazd neutronowy tłumaczy się zgnieceniem atomów co powoduje powstanie neutronów. Jeżeli ktoś podał by mi sile jaką potrzebuje elektron by dotknąć protonu bardzo by mi ułatwił życie.
- Jeżeli okazało by się że jądro odpycha elektron tworzy się układ równowagi. Wybicie jądra ze środka równowagi spowoduje drganie całego atomu i gromadzenie energii. W ten sposób można by świetnie wytłumaczyć zjawisko temperatury.
- Nieżyjący już profesor Gryziński pracujący z akceleratorem cząstek stwierdza że elektron może znajdować się bliżej jądra niż znajduje się jego powłoka. Niestety moja wiedza na temat jego teorii jest bardzo skąpa i nie wiem na jakiej podstawie wysnuł one te wnioski. Jeżeli ktoś ma dostęp do jego książki "Sprawa Atomu" lub wie gdzie kontynuowane są jego teorie prosiłby o kontakt.
Z powodu braku czasu na tym zakończę.
Drogi czytelniku traktuj moje założenia jako wstępne koncepcje wymagające sporo do poprawy. Jeżeli widzisz gdzieś błędy nie bój się mi o tym powiedzieć.
Inne tematy w dziale Technologie