0 obserwujących
101 notek
40k odsłon
433 odsłony

Jesienne zwiedzanie Roztocza

Wykop Skomentuj

 

jeziorko 

Właśnie kończy się pierwszy miesiąc jesieni, a na Roztoczu wciąż mamy piękną, słoneczną pogodę, która zaprasza nas do spacerów. Niezwykłe kolory liści w starych borach i kniejach właśnie teraz odkrywają przed nami swe najbardziej skryte tajemnice. Wiele za tym przemawia, że w najbliższej przyszłości nie będzie lepszego czasu na piesze czy autokarowe wycieczki. Jeżeli zatem planowaliśmy zwiedzanie Zamościa czy Roztocza warto zrealizować swe marzenia właśnie teraz, jeśli nie myśleliśmy o tym …winniśmy poważnie się nad tym zastanowić. Czekają na nas Rezerwaty Przyrody "Nad Tanwią”, „Czartowe Pole” czy „Bukowa Góra”,otworem stoją również wrota na wciąż nieodkryte, wręcz dzikie Roztocze Południowe.

 

Gdy już zakończymy spacery po szlakach RPN czy np. Krasnobrodzkiego Parku Krajoobrazowego, zwiedzimy okoliczne miasteczka warto wejść do cichej gospody, wypić grzane piwo ( bezalkoholowe rzecz jasna) czy też gorącą herbatę z sokiem malinowym, cytryną lub innym dodatkiem i …zapomnieć o wszystkim. Wracając do tematu zwiedzania  jesiennego Roztocza, nadmienię, iż z radością oprowadzę Państwa po pięknych szlakach Krasnobrodu, Zwierzyńca czy okolic a potem jak już wspomniałem pójdziemy razem odpocząć nieco przy ciepłym kominie starego, chlebowego pieca.

piec w guciowie
 

Grupom turystycznym: firmowym, szkolnym i innym, które zapraganą zostać na Roztoczu na następny dzień lub dłużej pomogę wybrać miejsce w najlepszych i korzystnych cenowo pensjonatach Krasnobrodu lub okolicach Zwierzyńca, gdzie będzie okazja zabawić się na bankiecie, czy uczestniczyć w biesiadzie przy nowoczesnej albo ludowej muzyce wraz z grą na akordeonie i wspólnym, radosnym śpiewie. Można także urządzić ognisko z pieczeniem ziemniaków, kielbasek.., wziąć  udział w wyrabianiu masła czy wypiekaniu podpłomyków a także przejechać się po roztoczańskiej okolicy wozem zaprzężonym w rącze konie. Cóż, czekają na  nas te wymienione  jak  również inne atrakcje, zapraszam zatem gorąco wszystkich Globtroterów, Podróżników, Obieżyświatów, kontakt – przewodnikzamosc@gmail.com,

Zapraszam także na strony:

http://przewodnikzamosc.pl/?p=1316

https://www.facebook.com/PrzewodnikZamosc?hc_location=timeline

http://zamoscroztocze.blox.pl/html

 

 

 

 

 

 

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości