mniejwięcej brydż
oraz struganie w aDNA
14 obserwujących
180 notek
58k odsłon
147 odsłon

Wnioski

szlemik kierowy, wist Q pik
szlemik kierowy, wist Q pik
Wykop Skomentuj8

Posłuchajcie Państwo tej gitary! Słyszycie jak ponad tęczą pada wiosenny deszcz? Delikatnie spływa po parapetach, moczy intensywnie zieloną trawę i nabłyszcza wspaniale dopiero co rozwinięte liście  ...

Mistrzostwo oraz wirtuozeria, która wykracza poza granicę mojego pojmowania "obsługi" tego sprzętu. Bez wątpienia gitara to jeden z najwspanialszych i jednocześnie najtrudniejszych instrumentów, lecz w ręku geniusza muzycznego - czysty absolut!

No dobra: nie jarałem leczniczego koperku, jestem trzeźwy, a w domu też wszyscy zdrowi ;-)

Ale grać to on potrafi!

 

Zgrały się też jakoś dziwnie damy pik na wiście do obydwu zamieszcznoych powyżej problemów.

1/ Szlemika w  kiery z chęcia rozgrywacie, a wyobraźcie sobie, w niebanalnym meczu. Na Waszej linii, przy drugim stole siedzi sam Benito Garozzo. Już sam ten fakt powinien sprawić, że wzniesiecie się ponad tęczę i jeszcze wyżej w tej rozrywce! Jak skompletujecie 12 lew?

Dla brydżystów urodzonych zbyt późno oraz tych nieświadomych pewnych faktów: 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Benito_Garozzo

2/ Końcówkę treflową macie nadzieję wygrać, po wiście w damę pik, która wzięła lewę i małym pikiem kontynuowana była obrona: na 9-kę ze stołu, drugi obrońca położył asa. Co dalej? Jeśli przetestujecie atuty, stwierdzicie, że N miał renons treflowy.

=====================

Jakoś nie mogę się pozbyć negatywnego wrażenia, na temat sposobu traktowania demokracji w sejmie, przez ugrupowanie, które mieni się obywatelskim, które walczy z partiokracją, które chce (mam nadzieję) odzyskać politykę, by służyła społeczeństwu, które chce przez wzorowe traktowanie naszego państwa, konstytucji, jego innych przepisów doprowadzić do normalności w tym kraju.

Specjalnie dla Kukiz'15 mój muzyczny komentarz, w wykonaniu leadera tegoż! Jak oni pociągną to wszystko dalej? Nie wiem: ... ale flaszka pękła, co za pech!

Kukiz jeśli chcecie być pierwsi i nadawać ton, to Piersi, czy inne patenty na mentalne obnażanie się w sejmie nie wystarczą!

Byliście na tym głosowaniu czy może rżneliście głupa w sejmie?!?

 

Zobacz galerię zdjęć:

5 trefl: wist Q pik, małe pik
5 trefl: wist Q pik, małe pik
Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale