To i owo
Przez poznanie do poznania...
22 obserwujących
672 notki
301k odsłon
2042 odsłony

Atak na amerykańskich producentów energii

Wykop Skomentuj67

Atak na amerykańskich producentów energii


image

Rosja i Arabia Saudyjska chcą, aby ich wojna cenowa ropy naftowej wykończyła amerykańską produkcję energii. Nasycenie rynku tanią ropą naftową jest planem Saudyjczyków, aby odzyskać utraconą na rynku pozycję, gdy amerykańscy nafciarze (wiertnicy) złamali monopol, aby uwolnić najbardziej płodny i nieoczekiwany boom naftowy i gazowy w historii Ameryki Północnej. Zgodnie z polityką prezydenta Donalda Trumpa, która bardzo wspierała amerykańską niezależność energetyczną, Stany Zjednoczone stały się eksporterem netto energii i zakończyła się dominacja OPEC.

Kiedy świat nie patrzy Saudowie odnoszą sukces. Ale na każdą strategię jest kontrstrategia...

Cena ropy spadła w poniedziałek poniżej 5 USD za baryłkę, z mniej więcej 50 USD za baryłkę rok temu. Ten 90% spadek ceny powoduje bankructwo prawie całego przemysłu naftowego i gazowego.imageCo tu się dzieje?

Arabia Saudyjska i Rosja zalały rynek międzynarodowy tanią ropą naftową w czasie ogromnego spadku popytu z powodu pandemii koronawirusa.

Z pewnością niskie ceny to dobra wiadomość dla amerykańskich kierowców i producentów.

Wielu małych i średnich wiertników, od Teksasu po Dakotę Północną i Pensylwanię, zostało zamkniętych, a nawet walczy z bankructwem. Firmy te są niezwykle odporne i są doświadczone w cięciu kosztów produkcji w celu przetrwania. Z łupkami bezpośrednio i pośrednio jest związany rynek pracy liczący 5 milionów miejsc….

Ropa naftowa pozostaje jednym z niezbędnych elementów zdolności społeczeństwa do prosperowania i funkcjonowania.

Jednym z inteligentnych działań odwetowych USA będzie obniżenie podatków płaconych przez nafciarzy lądowych i opłat licencyjnych od nafciarzy w Zatoce Meksykańskiej i na ziemiach federalnych. Opłaty licencyjne płacone wujkowi Samowi wynoszą od 12% do 18,5% „podatku”. Zawieszenie opłat licencyjnych do końca roku podniesie cenę po opodatkowaniu płaconą nafciarzom nawet o 5 USD za baryłkę. Dotyczyłoby to około 4 milionów baryłek ropy dziennie na terenach federalnych.

Anulowanie tych płatności byłoby niewielką ceną  za uratowanie przemysłu, który zatrudnia kilka milionów pracowników i jest strategiczny. Zgodnie z prawem federalnym prezydent ma władzę wykonawczą do podjęcia tej akcji.

Zgodnie z planem opracowanym przez administrację Trumpa, Departament Energii zapłaci producentom ropy naftowej w USA za brak produkcji.

Departament Energii opracował plan zrekompensowania firmom "za siedzenie"  na rezerwach ropy o wartości nawet 365 milionów baryłek poprzez efektywne wykorzystanie niewykorzystanej surowej części zapasów kryzysowych rządu USA….

Stany Zjednoczone kupią także od swoich producentów 75 milionów baryłek ropy na rezerwy federalne.


Przede wszystkim cena uderzyła w rosyjską ropę....Porozumienie o zmniejszeniu wydobycia ropy dało trochę czasu Putinowi ale jeśli w krajach rozwiniętych rynek będzie cierpiał na chroniczną nadpodaż Putin może zostać ambasadorem w Ułan Bator....

,


....

Wykop Skomentuj67
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka