To i owo
Przez poznanie do poznania...
26 obserwujących
752 notki
382k odsłony
437 odsłon

Pierwsza dama Melania Trump przedstawia świąteczny wystrój Białego Domu 2020

Wykop Skomentuj34

Pierwsza dama Melania Trump przedstawia świąteczny wystrój Białego Domu 2020


Komentarz do dekoracjiPierwsza Rodzina w USA obchodzi swoje czwarte Boże Narodzenie w Białym Domu. Tegoroczny temat „America the Beautiful” jest hołdem dla majestatu naszego wielkiego narodu. Od wybrzeża do wybrzeża nasz kraj jest obdarzony nieograniczonymi cudami natury. Ponadczasowe skarby przedstawione na tegorocznej świątecznej wystawie przypominają nam o prawdziwym amerykańskim duchu. Razem świętujemy tę ziemię, którą wszyscy z dumą nazywamy domem.

Dekoracje świąteczne 2020 w Białym Domu

 Po wejściu do wschodniego skrzydła gości wita drzewo genealogiczne Gold Star, coroczna tradycja wśród świątecznych dekoracji. Ubrany na niebiesko, w kolorze wytrwałości i sprawiedliwości, jest hołdem dla naszych amerykańskich bohaterów i ich rodzin, które idą obok nich w służbie. W tym roku rodziny, które udekorowały drzewko, umieściły imię utraconego członka rodziny na wstążce zdobiącej drzewko.

 Za rogiem Wschodnia Kolumnada upamiętnia różnorodne krajobrazy tego wielkiego narodu. Klasyczne urny, oddzielone regionami, zawierają liście reprezentujące oficjalne drzewo każdego stanu i terytorium. Tuż za galerią zieleni, East Garden Room wyświetla kartki świąteczne wysłane przez pierwsze rodziny w ciągu ostatnich dwunastu administracji. Tegoroczna, mieniąca się złotem karta, ukazuje wyjątkowy krajobraz Ameryki, piękny.

 Z korytarza na parterze wchodzi się do Pokoju Vermeil, kolekcji składającej się z ponad 1600 elementów, z których wiele jest wystawionych. Aby zachować Biały Dom dla narodu amerykańskiego, pierwsza dama Jacqueline Kennedy założyła „Dom Obywateli (Ludu)” jako żywe muzeum i położyła podwaliny pod poszerzanie różnorodności kolekcji. Dzieląc się tym zamiłowaniem do sztuki i kultury, na pełnych wdzięku drzewach widnieje oficjalny portret prezydenta Johna F. Kennedy'ego.

Następny przystanek, Biblioteka Białego Domu, zawiera zbiór ponad 2700 klasycznych dzieł, które z pierwszej ręki przedstawiają postępy w historii naszego narodu. W uznaniu tegorocznej setnej rocznicy ratyfikacji 19. poprawki, Biblioteka rzuca światło na kobiety, które były pionierami w dziedzinie równości płci i wpływ ich głosu na historię naszego narodu. Zawiera również hołd dla konkursu plastycznego dla dzieci z 19. poprawki pani Trump, który odbył się na początku roku, a wszystkie zwycięskie prace zostały wystawione na podstawie drzewa na stole. Wystrój uwydatnia kobiety na czele amerykańskich osiągnięć, które utorowały drogę przyszłym pokoleniom.

W pobliżu znajduje się China Room, w którym znajduje się historyczna kolekcja prezydenckich wzorów porcelany i jest wzorowana na pokazaniu radości, jaką dom może przynieść nam wszystkim. Domowa scena jest nastawiona na ponadczasowe tradycje i doskonałe smakołyki, ukazując znaczenie czasu spędzonego razem w okresie świątecznym.

Skarpety dla Pierwszej Rodziny wiszą na kominku, jednym z 28 zabytkowych kominków w całym Białym Domu.

Na piętrze w pokoju wschodnim goście zobaczą samoloty, pociągi i samochody ścigające się wokół drzew, przez wstążki i między migoczącymi światłami. Od czasu powstania naszego narodu Ameryka jest w ruchu. Od pierwszej kolei transkontynentalnej po lądowanie na Księżycu Apollo 11, Sala Wschodnia świętuje nasze monumentalne triumfy w dziedzinie innowacji i technologii.

 Podczas ceremonii w tej sali w 1909 roku prezydent William Taft uznał Wilbura i Orville'a Wrightów za ich bezprecedensowe osiągnięcia w dziedzinie aerodynamiki. Jako kraj z dumą pochwalamy tych, którzy korzystają z potęgi możliwości, napędzając kolejny rozdział naszej historii na morzu, na lądzie, w przestworzach i nie tylko.

Po wejścviu do Salonów Green Room prezentuje się piękno amerykańskiej przyrody. Winiety w oknach pokazują różnorodność stworzeń, które fruwają i znajdują schronienie wśród naszego rodzimego krajobrazu.

Gdy wchodzimy do Niebieskiego Pokoju, oficjalna choinka Białego Domu oświetla pokój i ma ponad osiemnaście stóp wysokości. Ta majestatyczna jodła Fraser ukazuje blask naszego kraju z wyjątkowej perspektywy amerykańskich dzieci. Uczniowie z całego kraju zostali poproszeni o artystyczne przedstawienie tego, co sprawia, że ​​ich stan jest piękny, podkreślając ludzi, miejsca i rzeczy, które oddają ducha stanu, który nazywają domem (ojczyzną). Lśniące na gałęziach ich mini arcydzieła wspólnie przedstawiają piękną Amerykę. Lśniące drzewo, przyozdobione promieniami żółci i złota, jednoczy nas w naszym wspólnym celu, jakim jest budowanie jaśniejszej przyszłości dla dzieci w Ameryce, ściśle wpisując się w inicjatywę Pierwszej Damy Melanii Trump BE BEST, która koncentruje się na zapewnieniu wszystkim dzieciom najlepszych szans na życiowy sukces .

Przechodząc do Czerwonego Pokoju, oddajemy cześć bohaterom Ameryki, którzy służą jako ratownicy i pracownicy pierwszej linii frontu. Ręcznie robione ozdoby podkreślają wielu profesjonalistów i wolontariuszy, którzy służą swoim społecznościom w duchu hojności.

Przechodząc do State Dining Room, nadal świętujemy „America the Beautiful”.

Tegoroczny Gingerbread House, pyszne arcydzieło wystawione na kultowym stole z orlim molem, jest repliką zachodniego skrzydła, rezydencji dla kadry kierowniczej, wschodniego skrzydła i po raz pierwszy Ogrodu Różanego i Ogrodu Pierwszych Dam. Wykonany z 275 funtów ciasta piernikowego, 110 funtów ciasta pastewnego, 30 funtów pasty gumowej, 25 funtów czekolady i 25 funtów lukru królewskiego. Zespół cukierników Białego Domu dołożył wszelkich starań, aby każdy szczegół, aż do najmniejszego kwiatu, oddawał hołd pięknu „America the Beautiful”.

Kończąc w Grand Foyer i Cross Hall, goście są przepełnieni miłością, radością, pokojem, nadzieją i wiarą, aby ujawnić najważniejsze dary sezonu. „Jestem podekscytowany mogąc ogłosić tegoroczny temat świąteczny w Białym Domu,„ Piękna Ameryka ”- powiedziała Pierwsza Dama Melania Trump.

 „W ciągu ostatnich czterech lat miałam zaszczyt podróżować do jednych z najpiękniejszych zabytków naszego kraju i spotkać wielu z najbardziej zasłużonych i patriotycznych obywateli Ameryki. Od wybrzeża do wybrzeża, więź łącząca wszystkich Amerykanów to uznanie dla naszych tradycji, wartości i historii, które były inspiracją dla tegorocznych dekoracji. Dziękujemy wszystkim pracownikom i wolontariuszom, którzy pracowali nad przygotowaniem Domu Ludu na okres świąteczny. Życząc wszystkim Wesołych Świąt oraz szczęśliwego i zdrowego Nowego Roku”. 

...

Wykop Skomentuj34
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości