To i owo
Przez poznanie do poznania...
30 obserwujących
818 notek
446k odsłon
  259   2

Czy mąż Nancy Pelosi dopuścił się przestępstwa wtajemniczenia?

Czy mąż Nancy Pelosi dopuścił się przestępstwa wtajemniczenia?

Mąż Nancy Pelosi nabył wielki pakiet akcji firmy Microsoft przed dużym kontraktem rządowym.

https://www.barrons.com/articles/nancy-pelosi-husband-bought-roblox-microsoft-stock-51618264201
Przypadek, czy planowane działanie?

Mąż przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi kupił w zeszłym miesiącu akcje Microsoft (MSFT) i Roblox (RBLX) warte miliony dolarów, wykazują nowe formularze ujawnień finansowych.


Paul Pelosi wykonał opcje kupna i zapłacił 1,95 miliona dolarów, aby kupić 15 000 akcji Microsoftu po cenie wykonania 130 dolarów w dniu 19 marca, zgodnie z informacjami z 9 kwietnia 2021 r. złożonymi w biurze Izby Reprezentantów. Tego samego dnia Pelosi, który jest właścicielem i operatorem kalifornijskiej firmy inwestycyjnej i konsultingowej typu venture capital, zapłacił 1,4 mln dolarów za 10 tys. akcji wycenianych po 140 dolarów za sztukę.


Od czasu, gdy Pelosi dokonała zakupu, ceny akcji Microsoftu wzrosły z około 230 dolarów do około 255 dolarów - co stanowi wzrost o blisko 11% - po tym, jak firma zapewniła sobie lukratywny kontrakt rządowy o wartości prawie 22 miliardów dolarów na dostarczenie żołnierzom armii amerykańskiej zestawów słuchawkowych wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną. Umowa została ogłoszona 31 marca.


 Wygląda na to, że wykorzystano wewnętrzną wiedzę o zamiarach rządu USA. Dostęp do tej wiedzy, posiada spiker Izby Reprezentantów, pozwala to czerpać ogromne zyski z transakcji giełdowych.

 Dlaczego członkowie Kongresu mogą handlować akcjami podczas sprawowania funkcji publicznych?

Zakup na giełdzie został dokonany 19 marca 2021 r. przed transakcją, jak podano. Zakup opcji został dokonany 28.02.2020.

W grudniu Nancy Pelosi, spiker Izby Reprezentantów, kupiła 25 opcji call akcji Tesla, wraz z kilkoma innymi zakupami akcji.

https://www.refinery29.com/en-us/2021/01/10280347/nancy-pelosi-tesla-stock-investment-politicians-ethics

Dlaczego to dobry geszeft?

W ramach nowej agendy administracja Bidena, skupia się na ochronie środowiska i walce ze zmianami klimatycznymi, Pelosi skorzysta finansowo na tych planach politycznych.

image


Zgodnie z ujawnionymi informacjami, Pelosi (lub jej mąż Paul, który prowadzi firmę venture capital) zakupiła opcje call po cenie 500 dolarów. Od momentu zakupu opcji w zeszłym miesiącu, akcje Tesli wzrosły z 640,34 USD do ponad 890 USD. Opcje call są obecnie wyceniane na 1,12 USD; zostały one zakupione za kwotę od 500 000 do 1 mln USD.

................................................................................................................................................................


Spiker Izby Reprezentantów Nancy Pelosi przed spotkaniem w Polsce z Marszałkiem Senatu RP Tomaszem Grodzkim dostała od służby dyplomatycznej dossier Pana Marszałka. Przeczytała o kopertach i serdecznie się zaśmiała.

A w duchu pomyślała - ten "przystojny" chłopiec dużo musi się jeszcze nauczyć....


imageNa zachętę dam mu długopis....Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka