To i owo
Przez poznanie do poznania...
37 obserwujących
885 notek
505k odsłon
  156   0

SCOTUS wykonał gest Piłata w sprawie adopcji?

SCOTUS wykonał gest Piłata w sprawie adopcji?

 Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych orzekł 9:0, że agencja adopcyjna Catholic Social Services w Filadelfii może nadal umieszczać dzieci tylko w parach heteroseksualnych, zgodnie z definicją rodziny zawartą w Ewangelii.

Niestety, orzeczenie to nie rozstrzygnęło wojny kulturowej między tradycyjną religią, a zwolennikami LGBTQ -szkoda!

Orzeczenie nie gwarantuje, że organizacje religijne, takie jak Catholic Social Services, będą mogły wykonywać swoją misję, a nie zostać zamknięte. Jak napisał w proteście sędzia Samuel Alito.

CSS przez ponad pół wieku umieszczał dzieci w rodzinach zastępczych i adopcyjnych, zgodnie z przekonaniem, że „małżeństwo jest świętą więzią między mężczyzną a kobietą”. Żadna para osób tej samej płci nigdy nie poprosiła agencji o pomoc, w przeciwnym razie CSS skierowałby tę parę do innej agencji. 

W 2018 r., po tym, jak w mainstreamowych mediach napisano, że Archidiecezja Filadelfii stwierdziła, że ​​agencja nie obsługuje par osób tej samej płci, miasto odmówiło przedłużenia umowy. Zarówno federalny sąd okręgowy, jak i Trzeci Okręgowy Sąd Apelacyjny odrzuciły twierdzenia agencji, że jej konstytucyjne prawo do praktykowania swojej wiary zostało naruszone.

 Ale z technicznego punktu widzenia Sąd Najwyższy uchylił te orzeczenia sądu niższej instancji. Dziewięciu sędziów było w stanie zgodzić się tylko co do jednego, że sekcja 3.21 standardowej umowy między Filadelfią a agencjami adopcyjnymi (zaledwie 56 słów), oznacza, że ​​działania miasta nie były chronione przez orzeczenie Sądu Najwyższego z 1990 r. w sprawie Employment Division v. Kowal.

 Jedyne, co musi zrobić miasto Filadelfia, to usunąć tę sekcję i będzie mogło zabronić Katolickim Ośrodkom Społecznym oferowania usług adopcyjnych.

Sędziowie: Alito, Clarence Thomas i Neil Gorsuch argumentowali w zbieżnych opiniach, że nadszedł czas, aby SCOTUS dotarł do sedna sprawy.

Ten precedens z 1990 r. mówił, że prawo może w praktyce wpłynąć na religię.

Orzeczenie z 1990 roku podtrzymało zwolnienie pracownika rządowego za palenie pejotlu (psychodeliczny kaktus ), mimo że pracownik twierdził, że pejotl był częścią jego religijnego rytuału. Alito, Thomas i Gorsuch oświadczyli, że precedens z 1990 r. „pilnie wzywa do przeglądu”. ...

To "nie może być pogodzone z ... klauzulą ​​swobodnego wykonywania" Pierwszej Poprawki.

 Zagrożenia stwarzane przez ten precedens „nie są hipotetyczne”. Prawo dotyczące alkoholu może mieć praktyczny skutek zakazu używania wina w sakramentach. Zakaz rytualnego uboju zwierząt mógłby w efekcie skutkować zakazem koszernego mięsa. Co więcej, zakaz dyskryminacji ze względu na orientację seksualną może wykluczyć religijne agencje adopcyjne z biznesu. Czy społeczeństwo jest tak podzielone, że nie możemy żyć i pozwolić żyć innym?

 Sąd Najwyższy zalegalizował małżeństwa homoseksualne w 2015 roku, a orzeczenia sądowe w całym kraju od tego czasu gwarantują parom homoseksualnym prawo do adopcji. Dane pokazują, że 21% par jednopłciowych wychowujących dzieci adoptowało dzieci, około siedmiokrotnie więcej niż w przypadku par tradycyjnych.

 Ale religijne agencje adopcyjne są atakowane bezpardonowo w wojnach kulturowych.

 Bethany Christian Services, jedna z największych agencji adopcyjnych i opieki zastępczej w kraju, od 77 lat znajduje domy dla dzieci i działa w 32 stanach. Ale 1 marca doszedł do wniosku, że musi zacząć umieszczać dzieci z parami LGBTQ, wbrew swoim zasadom, w celu otrzymania kontraktów rządowych.

Powinno być miejsce, aby agencje religijne oferowały usługi adopcyjne zgodne z ich wyznaniem wiary.

Wyrok Sądu Najwyższego 9-0 nie zapewnia im żadnej ochrony.

Jak podsumował, Alito: „Ci, którzy liczą na to, że SCOTUS stanął w obronie Pierwszej Poprawki, mają pełne prawo do rozczarowania – tak jak ja”. .....

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka