To i owo
Przez poznanie do poznania...
39 obserwujących
935 notek
551k odsłon
  605   5

Koszty zielonej energii dopadły Hiszpanię

Koszty zielonej energii dopadły Hiszpanię

To preludium do uwertury drogiej i nieprzyjaznej ludziom polityki transformacji energetycznej UE.

W Polsce rząd Mateusza Morawieckiego osłonił obywateli, socjaliści w Hiszpanii tego nie zrobili, zachowali się jak Ewa Kopacz.

To samo może być w Polsce jeśli do władzy dojdzie KO-PO (nie daj Boże)

Hiszpania skarży się UE z powodu gwałtownie rosnących kosztów energii elektrycznej.

 Dlaczego ceny w Hiszpanii są tak wysokie?

 The Independent donosi, że rekordowo wysokie rachunki za energię elektryczną przyciągają krytykę hiszpańskiego rządu. Rząd twierdzi, że ostatnie podwyżki rachunków za energię elektryczną wynikają z rosnących cen tzw. certyfikatów węglowych, które dają firmom prawo do emisji dwutlenku węgla, importu gazu, którego Hiszpania potrzebuje, aby uzupełnić swój miks energetyczny, oraz rosnącego zapotrzebowania na energię  w miesiące letnie (klimatyzacja).

W ostatniej próbie ograniczenia cen, ustawodawcy głosowali, czy podtrzymać decyzję rządu o obniżeniu podatku od wartości dodanej w rachunkach za energię elektryczną większości gospodarstw domowych z 21% do 10% do końca tego roku i zlikwidować 7% podatku od wytwarzania energii przez co najmniej trzy miesiące.

Spółki użyteczności publicznej przenoszą koszt tego podatku na swoich klientów.

 Facua, jedna z największych hiszpańskich platform zajmujących się prawami konsumenckimi, poinformowała, że ​​Hiszpanie odnotowali średnio 35% wzrost rachunku za energię elektryczną w lipcu w porównaniu z tym samym miesiącem w 2020 roku.

Minister środowiska Teresa Ribera powiedziała, że ​​napisała list do unijnej władzy wykonawczej, podkreślając potrzebę reformy rynku energii elektrycznej w bloku, ale ostrzegła, że ​​tendencja wzrostowa cen prawdopodobnie utrzyma się w nadchodzących miesiącach.

Hiszpania wzywa UE do działania w sprawie gwałtownie rosnących cen energii.

W wywiadzie dla Financial Times wicepremier Hiszpanii ds. środowiska Teresa Ribera zasugerowała, że ​​wysokie ceny i opłaty mogą wywołać sprzeciw wobec inicjatyw ograniczających emisję dwutlenku węgla.

Oprócz składania skarg do UE Departament Energii Pani Premier ma sugestie, jak prasować i gotować w nocy (tylko komuchy którzy normalnie nie pracują mogą tak ludzi pouczać).

 Organizacja Facua-Consumers in Action twierdzi, że proszenie klientów o korzystanie z ich urządzeń w nocy jest „poniżające” dla najbardziej wrażliwych konsumentów.

„Nie można zmuszać konsumenta do odpowiedzialności za wysoki rachunek tylko dlatego, że nie wykonał prasowania lub nie użył swoich urządzeń w najtańszych okresach”, stwierdza Facua. „Ten czas zbiega się z okresem, w którym ludzie powinni odpoczywać”.

Dlaczego rachunki w Hiszpanii są najwyższe w UE?

Hiszpania liczy na odnawialne źródła energii na poziomie 50% swoich dostaw.

UE chce więcej czystej energii.

Co robią urzędnicy UE: „Timmermanso”, „Merkelo”, „Tusko”, „Kopaczo”, „Sikorsko” podobni?

Poszukują podatku energetycznego, który podniósłby koszty w zasadzie wszystkiego. https://www.independent.co.uk/news/world/europe/recordhigh-electricity-bills-draw-criticism-to-spains-govt-spain-madrid-spanish-vat-portugal-b1887984.html

https://www.ft.com/content/7cf9a7c1-a103-4923-bb5b-bad93d32ca39

https://english.elpais.com/economy_and_business/2021-06-01/consumer-associations-slam-spains-new-electricity-billing-system.html


...

Lubię to! Skomentuj36 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka