To i owo
Przez poznanie do poznania...
42 obserwujących
1097 notek
717k odsłon
  816   0

Lewarowanie kryptowalutami – co będzie?

Lewarowanie kryptowalutami – co będzie?


https://www.wsj.com/articles/crypto-fans-borrow-to-buy-homes-carsand-more-crypto-11631266200


Lewarowanie  w finansach to: wspomagać się dźwignią finansową w procesie inwestycyjnym, inwestować środki przekraczające własne zasoby wykorzystując finansowe instrumenty kredytowania


Pożyczkodawcy ułatwili zaciąganie pożyczek zabezpieczonych portfelami kryptowalut.

 Posiadacze kryptowalut wykorzystują swoje zasoby, aby kupować domy, samochody i często więcej kryptowalut.

 Otrzymują pożyczki od początkujących pożyczkodawców pozabankowych i zautomatyzowanych platform opartych na blockchain.

Jedna z grup pożyczkodawców kryptowalut ma 25 miliardów USD zaciągniętych pożyczek dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych, w porównaniu z 1,4 miliarda USD rok temu (dane podane przez firmę badającą kryptowaluty Messari).

 Deponenci sieci Celsius Network otrzymują oprocentowanie 6,2% od jednego bitcoina o wartości ponad 46 000 USD. Pożyczkobiorcy płacą od 0% do 8,95% pożyczek zabezpieczonych bitcoinami, w zależności od stosunku pożyczki do wartości.

Pożyczki kryptograficzne przyciągnęły uwagę Komisji Papierów Wartościowych i Giełdy (SEK).

W lipcu SEK w New Jersey oskarżył pożyczkodawcę kryptowalutowego BlockFi o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych, co może uniemożliwić firmie otwarcie nowych „rachunków odsetkowych”.

BlockFi poinformował, że prowadzi rozmowy z SEK i uważa, że ​​rachunki są legalne.

 Ciekawy przykład rodzaju transakcji łańcuchowych podał ekspert z The Wall Street Journal.

 Spekulant kryptowalut zastawił część swoich udziałów w eterze (Sam Ethereum zasadniczo nie jest kryptowalutą - słowo Ethereum odnosi się do platformy cyfrowej. Rzeczywiste tokeny (używane do płatności w sieci) nazywane są eterami. Innymi słowy, eter to "kryptopaliwo" (lub kryptowaluta) sieci Ethereum. Jeśli chodzi o transakcje, ceny które widzisz będą odnosiły się do eteru.) w zamian za pożyczkę o oprocentowaniu 0,5% denominowaną w Dai, stablecoinie, którego wartość jest powiązana z dolarem amerykańskim. Zamienił Dai na stablecoin o nazwie USD Coin. Następnie użył Coinbase, aby zamienić monetę USD na dolary. Z Coinbase wysłał pieniądze na swoje konto bankowe. Za te pieniądze kupił dom. Powiedział, że obiecał ether o wartości 2,5-krotności kwoty pożyczki, aby obniżyć szanse na wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego. Cóż, przynajmniej w pewnym sensie ma dom. Ale co się stanie, jeśli pojawi się wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego i będzie musiał sprzedać dom?

 Warunki pożyczki nie zostały określone. Odnośnie do wezwania do uzupełnienia depozytu: „A gdybym był na wakacjach i nie miał pojęcia?” spytał spekulant. „To nie jest dla osób o słabym sercu”.

Inni pożyczają na projekty krajobrazowe i samochody. Najbardziej ryzykownym manewrem jest pożyczenie, aby kupić więcej kryptowalut.

 Kupują kryptowaluty i pożyczają je za 8%. Ale nie ma tu gwarancji FDIC na te transakcje.

Możesz stracić wszystko...

Stało się to podczas ostatniego dużego spadku kryptowalut, kiedy Bitcoin spadł z 64 000 USD do 30 000 USD.https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1149960,tysiace-spekulantow-wtopilo-pieniadzeDlaczego spekulanci powrócili?

Kongres pomógł, płacąc ludziom więcej za pozostanie w domu, niż zarabiali pracując.

FED także, stosując głęboko ujemne realne stopy procentowe.


...

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka