To i owo
Przez poznanie do poznania...
40 obserwujących
960 notek
562k odsłony
  296   1

Lunatykowanie Donalda Tuska

Lunatykowanie Donalda Tuska


imageZachowanie Donalda Tuska po powrocie z Brukseli do Polski pokazuje, że As opozycji na którego wielu liczyło stracił symulator mocy.

To bardzo zła informacja dla Polski i Polaków.

Dlaczego zła informacja?

- Nie daj Boże, gdyby opozycja na czele z Tuskiem przejęła władzę w Polsce to nie ma oferty programowej dla Polaków. Może to wywołać nawet rewolucję.

PiS pokazał Polakom, że można dla nich zrobić dużo dobrego, że może być lepiej dla wielu.

Zachowanie Tuska na manifestacji pokazuje, że on jest w tej samej bańce (czytaj klatce) co Marta Lempart.

Sprawa zagrania Polexitem przez Donalda Tuska to próba (moim zdaniem nieudana) lewarowania Platformy Obywatelskiej i swojej pozycji przywódcy opozycji.

Lewarowaniem w finansach jest to, każde wykorzystywanie cudzych pieniędzy/zasobów materialnych dla zwiększenia swoich zysków, czyli jakakolwiek działalność "na klasyczny kredyt"." Lewarowanie - jest to mechanizm polegający na wykorzystywaniu dźwigni finansowej, używany podczas inwestowania np. na rynku kontraktów terminowych. Jego istotą jest depozyt początkowy, wynoszący kilkanaście procent wartości kontraktu. Niewielka pierwsza wpłata umożliwia obracanie kontraktem o wielokrotnie wyższej wartości." 

W przypadku działań antypaństwowych Donalda Tuska lewarowanie, to klasyczny moral hazard.

Moral hazard to pokusa nadużycia - teza mówiąca o tym, że podmiot chroniony przed ryzykiem może zachowywać się inaczej, niż gdyby był w pełni eksponowany na ryzyko. Na przykład, osoba ubezpieczona może zachowywać się bardziej ryzykownie w porównaniu z sytuacją, w której nie miałaby ona ubezpieczenia.

Czyli Donald Tusk mający poparcie goszystowskich sił w UE (czytaj w Niemczech) bezkarnie może naruszać polską rację stanu w swoich działaniach.

Istotą hazardu jest obstawianie każdego rodzaju wyniku bez analizy lub obstawianie wyniku losowego. Można uprawiać hazard bez lewarowania, można lewarować bez hazardu.

Przy lewarowaniu politycznym, jeśli ktoś straci, ktoś inny zyskuje. Przy moral hazard w polityce państwa tracą wszyscy obywatele. Tracą wszystko, co mają, państwo a inni obcy to wygrywają.

Zdecydowana większość Polaków popiera UE nie z powodu LGBT, Zielonej Energii, multikulti tylko z powodu korzyści materialnych. Gdy zabranie tych korzyści z powodu Zielonej Energii poglądy mogą ulec zmianie, a Donald Tusk et consortes zostaną z Polexitem jak Jan Himilsbach z angielskim…

Ta ograniczona rola opozycji do krytykowania wszystkiego, co robi Rząd RP stała się anomią społeczną, to nie przyciąga nowy wyborców.

Jeśli w PiS -ie udało się przekazanie władzy Morawieckiemu to jest trzecia kadencja.

Jeśli nie to opozycja ma szansę na bardzo, krótkie rządy.

PiS 11 listopada pokaże opozycji jak się robi manifestację - wystarczy, że Prezydent RP Andrzej Duda poprosi wszystkich Polaków do wspólnego świętowania w całej Polsce.

Na wiosnę Premier RP zaprosi wszystkich Polaków do grillowania i powie cała Polska grilluje z nami..To nie będzie 25 tysięcy na Placu Zamkowym to będą miliony w całej Polsce.


Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka