To i owo
Przez poznanie do poznania...
43 obserwujących
1137 notek
753k odsłony
  2500   7

Rosyjska Armia w Donbasie może znaleźć się w kotle

Rosyjska Armia w Donbasie może znaleźć się w kotle

Rosjanie błędnie założyli, że Ukraińcy będą się tylko bronić na własnym terytorium.

Choć wszyscy wiemy, że najlepszą obroną jest atak na cudze terytorium.

W najbliższym czasie Rosjanie w Donbasie mogą być okrążeni. Dziwię się, że najlepszy ekspert rosyjski pułkownik Igor Grykin tego nie dostrzegł?

 Wojna na Ukrainie stała się długą, trudną harówką, w dużym stopniu uzależnioną od długiej bitwy pod Siewierodonieckiem.

 Wydaje się wielu obserwatorom, że Armii Ukraińskiej, zostanie otoczona i zniszczona.

Wojska rosyjskie powoli zdobywały miasto, przy dużym koszcie dla obu stron.

 Ale ta patowa sytuacja wydaje się teraz zmieniać. Ostatnie doniesienia wskazują, że rosyjskie straty były na tyle duże, że Moskwa została zmuszona do użycia niedoszkolonych żołnierzy i przestarzałego sprzętu.

Rosja polegała na artylerii. Mając za sobą wystarczająco dużych dział, wojska rosyjskie nie muszą być dobre, po prostu muszą tam być. W rezultacie ponoszą straty, które Rosjanie będą tolerować.

Artyleria Armii Ukraińskiej generalnie nie ma rosyjskiej liczebności, zasięgu i kalibru.

Nie oznacza to jednak, że zwycięstwo Rosjan w Siewierodoniecku jest zapewnione. W tym tygodniu Ukraina otrzyma więcej systemów rakietowych artylerii wysokiej mobilności (HIMARS) z USA. Rakiety HIMARS mają zasięg 48 mil i mogą być użyte z niszczycielskim efektem przeciwko rosyjskiej artylerii.

 Ogień kontrbateryjny zamrozi działania Rosjan, a uderzenie ukraińskie może być przeprowadzone po głębokich skrzydłach. Rozważane są różne kombinacje tu muszę przerwać...


Dowódca sił ukraińskich generał Wałerij Fedorowycz Załużny uważa, że można kontratakować siły rosyjskie zarówno na południu, jak i na wschodzie Ukrainy, wywierając presję na Putina, aby zdecydował, które z jego zdobyczy chronić.

Aby jednak odnieść sukces, Stany Zjednoczone i ich europejscy sojusznicy muszą szybko dostarczyć naszemu krajowi odpowiednią liczbę zaawansowanej broni ciężkiej. Muszą także utrzymać i zaostrzyć sankcje wobec Rosji. I, co krytyczne, muszą zignorować wezwania do ugody dyplomatycznej, która pomogłaby Putinowi, zanim pójdzie na poważne ustępstwa. Kompromis z Rosją może wydawać się kuszący dla niektórych za granicą, zwłaszcza gdy koszty wojny rosną, ale ukłon w stronę agresji Putina pomoże mu zniszczyć więcej naszego narodu, ośmieli jego rząd do przeprowadzania ataków w innych częściach świata i pozwoli mu przepisać zasady porządku światowego. Jego podejście do rozmów może się zmienić; jeśli uda nam się odepchnąć wojska rosyjskie wystarczająco daleko, Putin może zostać zmuszony do podejść do stołu i postępować w dobrej wierze. Ale dotarcie tam będzie wymagało od Zachodu cierpliwego poświęcenia się jednemu wynikowi: całkowitemu i całkowitemu zwycięstwu Ukrainy.

 Na polu bitwy na południu Siły Zbrojne Ukrainy już przeprowadzają kontrataki, a my użyjemy zaawansowanej broni do dalszego przebijania się przez obronę wroga. Będziemy dążyć do postawienia Rosjan na krawędzi konieczności opuszczenia Chersonia – miasta, które jest kluczowe dla strategicznej stabilności Ukrainy.

Siły ukraińskie mają rezerwy zdolne do przeprowadzenia operacji zaczepnej w kierunku Donbasu przez tereny Rosji, na których nie ma poważnych sił wojskowych. Dowództwo rosyjskie zlekceważyło przeciwnika skoncentrowało siły na kierunkach ataku na Ukrainie.

Tylko od decyzji politycznej zależy, czy siły rosyjskie znajdą się w piekielnym kotle….

Nawet ściągane w pośpiechu rezerwy z Dalekiego Wschodu i innych rejonów Rosji mogą nie pomóc.

Niektórzy decydenci z Zachodu również obawiają się zrobić zbyt wiele, aby pomóc Ukrainie, ponieważ boją się tego, co może zrobić Putin, jeśli zostanie bezlitośnie pokonany na polu bitwy. Ich zdaniem wściekły, odizolowany prezydent Rosji może rozpocząć nowe kampanie międzynarodowej agresji.

Ukraińcy wykonali prosty ruch, który jeszcze niewielu ekspertów dostrzegło na szachownicy.

 „...Możemy zmusić Putina do wyboru między porzuceniem południowych miast a porzuceniem Donbasu...”

Podział sił i wahanie powoduje utratę jednego i drugiego uważa generał Wałerij Fedorowycz Załużny.

Najpierw Rosjanie będą pokonani na południu a potem na wschodzie...Oczywiście jak Bóg pozwoli.

Generał Załużny boi się tylko Boga….

I tak prawdopodobnie będzie, kto trzyma wiele ptaków w garści zostają mu w ręce tylko pióra.

Rosjanie są zachłanni...

Każdy powinien pamiętać, że zwycięstwo Ukrainy uczyniłoby świat bezpieczniejszym.

 Zwycięstwo Ukrainy wyczerpałoby siły rosyjskie, utrudniając Moskwie ingerowanie w Afrykę, Azję, Amerykę Łacińską i Bałkany Zachodnie. Promowałaby globalną stabilność w szerszym zakresie, wzmacniając prawo międzynarodowe i demonstrując innym niedoszłym agresorom, że barbarzyństwo źle się kończy.

Zachód musi zatem dać Kijowowi to, czego potrzebuje, aby odeprzeć rosyjskich najeźdźców....

Lubię to! Skomentuj108 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka