To i owo
Przez poznanie do poznania...
45 obserwujących
1173 notki
783k odsłony
  183   0

Prokurator generalny USA chce oskarżyć Donalda Trumpa…

Prokurator generalny USA chce oskarżyć Donalda Trumpa…

Chcieć to znaczy…..

image


W rozmowie z NBC News prokurator generalny USA Merrick Garland ogłosił, że nawet jeśli Donald Trump miałby złożyć kolejną ofertę kandydowania do Białego Domu w 2024 roku, Departament Sprawiedliwości może potencjalnie wnieść oskarżenie przeciwko byłemu prezydentowi o przestępstwa związane z zamieszkami 6 stycznia i naruszenia Kapitolu.

 „Zamierzamy pociągnąć do odpowiedzialności każdego, kto poniósł odpowiedzialność karną za wydarzenia wokół 6 stycznia, za jakąkolwiek próbę ingerencji w zgodne z prawem przekazanie władzy z jednej administracji do drugiej”, powiedział Garland.

 Choć sformułowane przez NBC jako prowokacyjna zapowiedź przyszłych zarzutów, komentarze prokuratora generalnego w czasie największej oglądalności również stanowią podstawowe wyjaśnienie jego podstawowych obowiązków (ścigania przestępstw) i śledzą osiem dni wysoce dopracowanych przesłuchań prowadzonych przez śledztwo komisji Izby, które podążały podobnym wzorem.

 Z pomocą producencką Jamesa Goldstona, byłego prezesa ABC News, przesłuchania publiczne komisji Izby Reprezentantów zostały przedstawione przez członków komisji jako ostateczne oskarżenie zbrodniczych czynów Trumpa, a reprezentant Adam Schiff zapewnił „wiarygodne dowody” w przygotowaniu.

Schiff odegrał wiodącą rolę w promowaniu zarzutów o zmowę między Trumpem a rosyjskim rządem, które później zostały zdyskredytowane i oparte na dowodach, które nigdy się nie zmaterializowały.

 Chociaż przesłuchania z 6 stycznia zyskały wysokie notowania i mogły wpłynąć na niektórych wyborców, pod koniec komisja wycofała się ze swoich początkowych zarzutów odpowiedzialności karnej i potępiła Trumpa za źle wykonaną pracę.

 „Traktuję to jako zaniedbanie obowiązku. Nie działał. Nie podjął działań, aby powstrzymać przemoc” – powiedziała członkini reprezentantki Elaine Luria. Rzeczywiście, brak działania Trumpa stał się powracającym tematem śledztwa, które wykazało, że wiele z najpoważniejszych zarzutów dotyczących jego działań wokół wyborów w 2020 r. koncentrowało się na rzeczach, o których rozmawiał, ale nigdy tego nie zrobił: urzędnicy Departamentu Sprawiedliwości, których nie zwolnił, projekt tweet, którego nigdy nie wysłał, rozkaz wykonawczy, którego nie podpisał.

Jak niedawno zauważył profesor prawa Jonathan Turley, komisja ujawniła zapis nieudanego przywództwa i niestosownego postępowania – „rodzaj dowodów używanych do wykazania – ‚winnego umysłu’” – napisał.

 „Jednak przestępstwa na ogół wymagają zarówno winnych umysłów, jak i winnych czynów”.

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1104878,analiza-profesora-jonathana-turley-a-dotyczaca-natychmiastowego-impeachmentu

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1105135,alan-dershowitz-o-drugiej-probie-impeachmentu-donalda-trumpa

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1108542,sedzia-roberts-wycofuje-sie-z-drugiego-procesu-w-sprawie-impeachmentu

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1110930,zespol-prawnikow-trumpa-w-akcji

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1112356,strategia-zespolu-trumpa

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1112608,doug-schoen-ogral-mainstream

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1113456,co-dalej-w-sprawie-trumpa

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1114068,mocne-potepienie-trumpa-prawie-jak-trupi-synod...

Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka