To i owo
Przez poznanie do poznania...
40 obserwujących
960 notek
562k odsłony
  606   0

Zespół prawników Trumpa w akcji…

Zespół prawników Trumpa w akcji…

1.Wstępną argumentację przeciwko impeachmentowi

W 14-stronicowym piśmie do Senatu USA adwokaci Trumpa argumentują, że impeachment jest rażąco niekonstytucyjny, biorąc pod uwagę, że nie sprawuje on już urzędu. Uważają też, że jego przemówienie z 6 stycznia w Ellipse (parku) i wcześniejsze wypowiedzi na temat wyborów w 2020 roku są chronione przez Pierwszą Poprawkę. 


"Przepis konstytucyjny wymaga, aby osoba faktycznie sprawowała urząd, aby mogła zostać z niego usunięta. Ponieważ 45. prezydent nie jest już "prezydentem", klauzula "zostanie usunięty z urzędu na podstawie oskarżenia o ..." jest niemożliwa do zrealizowania przez Senat, a zatem obecne postępowanie przed Senatem jest nieważne ab initio jako sprzeczność prawna, która jest jawnie sprzeczna z prostym językiem Konstytucji".

"Zaprzecza się, że 45. prezydent Stanów Zjednoczonych kiedykolwiek dopuścił się naruszenia złożonej przysięgi prezydenckiej. Wręcz przeciwnie, przez cały czas Donald J. Trump w pełni i wiernie wykonywał swoje obowiązki jako prezydent Stanów Zjednoczonych i przez cały czas działał najlepiej jak potrafił, aby zachować, chronić i bronić Konstytucji Stanów Zjednoczonych, a jednocześnie nigdy nie angażował się w żadne przestępstwa lub wykroczenia."


Zespół prawny zaprzecza również, że Trump zaangażował się w insurekcję i że senatorowie nie mają uprawnień, by uniemożliwić mu ubieganie się o urzędy publiczne w przyszłości. 

"Zaprzecza się, że 45. prezydent zaangażował się w insurekcję lub rebelię przeciwko Stanom Zjednoczonym. 45. prezydent uważa i w związku z tym twierdzi, że jako prywatny obywatel nie podlega jurysdykcji Senatu dotyczącej jego zdolnością do sprawowania urzędu, a podjęcie przez Senat działań w oparciu o to twierdzenie stanowiłoby naruszenie Art. I, Sec. 9. Cl. 3 Konstytucji Stanów Zjednoczonych".

https://www.scribd.com/document/493097923/45th-President-s-Answer-to-Article-of-Impeachment-Final-1#from_embed

2. Odpowiedź zespołu na żądanie Demokratów dotyczące zeznawania Trumpa w Senacie


Adwokaci prezydenta Trumpa odrzucili żądania Demokratów, nazywając je "chwytem reklamowym". Trump nie będzie zeznawał podczas procesu o impeachment w przyszłym tygodniu. 


"Jesteśmy w trakcie odbierania waszego najnowszego chwytu public relations. Jak Państwo z pewnością wiecie, nie ma czegoś takiego jak negatywna ingerencja w to niekonstytucyjne postępowanie" - napisali adwokaci. "Państwa list tylko potwierdza to, co jest znane wszystkim: nie możecie Państwo udowodnić swoich zarzutów wobec 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych, który jest teraz prywatnym obywatelem". 


"Wykorzystanie naszej Konstytucji do przeprowadzenia rzekomego postępowania w sprawie impeachmentu jest o wiele za poważne, aby próbować grać w takie gierki" - kontynuowali. 


...

Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka