catrw catrw
1680
BLOG

Czy będzie reelekcja PiS-u?

catrw catrw PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 171
PiS - ZP prawdopodobnie idzie po reelekcję. Ta sama koleina w kampanii wyborczej opozycji.

PiS - ZP prawdopodobnie idzie po reelekcję.

Ta sama koleina w kampanii wyborczej opozycji.

Teatralne spotkania ze swoimi zwolennikami, te same scenariusze bez własnej oferty programowej.

„Partia Obywatelska PO-KO to nie pralka, żeby miała program”…

Mityczna wspólna lista pisana przez Tuska.

Wspólna lista nie powstanie, bo są złe doświadczenia ze wspólnym startem do Parlamentu UE.

PO dużo dała a mało dostała. Uważam, że Grzegorz Schetyna został ograny przez przyjętą formułę preferującą byłych Premierów RP?

Żeby powstała wspólna lista, to Donald Tusk sojusznikom musi więcej dać biorących miejsc, może to się odbyć kosztem Platformy. Osobiście to wykluczam z powodu wewnętrznej sytuacji w PO, gdzie działacze są „głodni” ….Gdyby Tusk zrobił taki manewr, to popełniłby samobójstwo polityczne.

Wspólna lista także, gdyby była kampania wyborcza nakierowana na hasło, „żeby było tak jak było” nie sumowałaby elektoratów opozycji. Choć metoda d’Hondta premiuje duże podmioty…

Czy byłyby zyski, czy straty? Zależałoby to od kampanii wyborczej.

Brak oferty programowej poza promowaniem Balcerowicza, którego politykę odrzuciło społeczeństwo blokuje pozyskiwanie niezdecydowanych.

PiS choć popełnia błędy z powodu różnych wizji w ZP lepiej rozgrywa kampanie wyborczą.

Sukcesem PiS-u jest dotarcie do większości obywateli z informacją, że choć zdarza nam się popełniać błędy, to my najlepiej reprezentujemy polską rację stanu. To my jesteśmy partią polską, obok partii kolesi, obok partii pruskiej, obok partii ruskiej.

W USA kampania wyborcza zaczyna się od „etykietowania” przeciwników, którym nadaje się nazwy z podtekstem, później prezentuje się swoje osiągnięcia, przedstawia program, atakuje program przeciwników przy użyciu neutralnych „etykiet”. Robi się ankiety społeczne, sondaże na użytek wewnętrzny w celu dotarcia przez ukierunkowany przekaz do niezdecydowanych.

Kampania Donalda Tuska na tle kampanii (prekampanii) zespołowej PiS-u, to być może przedwczesny finisz maratończyka?

Wcześniej pisałem, że filmiki wyborcze Tuska są obarczone błędami komunikacyjnymi….

Filmiki Tuska z banknotami były jak kij, który ma dwa końce...

Na początku to była główna narracja prekampanii opozycji, filmiki były powtarzane widać w nich pliki banknotów, chodziło o przekaz ukazujący Tuska jako św. Mikołaja.

Drugi element to zaciśnięte piąstki i kciuki wysunięte do przodu, znany gest z kampanii Baracka Obamy. Zapewne chodzi o pokazanie Polakom, że „zadbamy o wasze pieniądze“, będę walczył o to, zrobię wszystko...

Przeszłość pokazuje jak Tusk zadbał o pieniądze Polaków, choćby Amber Gold, czy OFE...a kciuki to figa z makiem...

Te filmiki miały powodować komunikację z elektoratem PiS-u i innych ugrupowań niż PO. Moim skromnym zdaniem one mają tylko wpływ na przekonanych wyborców KO-PO. W dodatku mobilizowały twardy elektorat ZP.

Sondaże bywają różne, uczciwe, nieuczciwe...jedno w tym wszystkim jest zadziwiające, pomimo trudnej sytuacji i zdarzających się błędów, PiS cały czas utrzymuje „pole position“?

Myślę, że na finiszu PiS zaprezentuje coś nowego, co zaskoczy opozycję i przekona niezdecydowanych?

Uważam, że PiS powinien dokładnie przeanalizować wybory do Senatu RP, które powinien wygrać. Sprawdzić, gdzie nie było pełnej i możliwej efektywności. To będzie cena informacja…

PiS w kampaniach wyborczych stosuje tzw. model „serc i umysłów wyborców”.

Ten model opiera się na założeniu, że obywatele są mniej skłonni do wspierania grup opozycji, jeśli rząd zapewnia usługi publiczne i bezpieczeństwo. A PiS to robi.

Samopoczucie aktywnych wyborców będzie kluczem do sukcesu.

Wskaźniki oceniające zadowolenie z życia i hedonistycznych pozytywnych i negatywnych wpływów pokazują, że wyborcy PiS-u to szczęśliwi ludzie. Z drugiej strony sytuacja wywarła silny negatywny wpływ na dobrostan tych, którzy utożsamiają się z totalną opozycją. O czym świadczą ich wulgaryzmy w debacie publicznej, niezdecydowani wyborcy to słyszą i widzą. Użycie Pana Sławomira Nitrasa dopełni ten obraz.

Z kampanii wyborczej Andrzeja Dudy wynika, że wysoka frekwencja zwiększa szanse PiS-u, niska opozycji...

Decydujący wpływ w kampanii mają „lokomotywy“ wyborcze, czyli przywódcy i ich przekaz szeroko rozumiany. PiS ma to lepiej opanowane od opozycji i potrafi kierunkować oferty do różnych grup wyborczych.

PiS zapewne wykorzysta doświadczenia wyborcze z kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. Gdzie przed II turą sztab wyborczy Andrzeja Dudy w celu pozyskaniu nowych wyborców przygotował ukierunkowany przekaz, co dostarczyło miliona nowych wyborców.

Bardzo trudno przekonywać, przekonanych teflonowych wyborców opozycji. Dostarczanie znacznie większej ilości informacji o danej polityce nie sprawia, że grupy wyborców totalnej opozycji, nie są dużo mniej skłonne do podążania za swoim przywódcą, co jest aktualne bez względu na istniejącą wcześniej ideologię jednostki w obszarze polityki.

ZP pomimo ośmioletniego ciężaru sprawowania władzy, covidu, światowego kryzysu gospodarczego, wojny na Ukrainie, utopijnej polityki elit UE zachowuje świeżość w porównaniu do totalnej opozycji.

Dla mnie wygra te wybory obóz polityczny, który popełni mniej błędów w ostatnich trzech miesiącach i lepiej zastosuje strategię zdobywania serc i umysłów wyborców (tu rządzi: i kieszeń, i emocje)...

Od siebie dodam, że zawsze wszystko w ręku Boga….


...

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka