To i owo
Przez poznanie do poznania...
16 obserwujących
538 notek
208k odsłon
132 odsłony

"Chimerica"

Wykop Skomentuj

"Chimerica"

W Nowy Rok amerykańska firma Apple ogłosiła, że obniża swoje prognozy przychodów z pierwszego kwartału z 91,5 miliarda do 84 miliardów USD. Jako przyczynę podano spowolnienie gospodarcze w Chinach.

Gospodarki amerykańska i chińska są ze sobą nierozerwalnie związane. Niall Ferguson (brytyjski profesor historii Uniwersytetu Oksfordzkiego i Uniwersytetu Harvarda. Specjalizuje się w historii politycznej i gospodarczej czasów nowożytnych. Ceniony analityk sytuacji geopolitycznej świata) i Moritz Schularick (profesor ekonomii na Uniwersytecie w Bonn, a obecnie profesor na Uniwersytecie w Nowym Jorku) nazwali tę symbiozę "Chimerica".

Dla Donalda Trumpa „Chimerica” to jemioła gospodarcza rosnąca na amerykańskiej gospodarce. Amerykański specjalista od Chin James Fallows (profesor wizytujący na wielu uniwersytetach w USA i Chinach, a także przewodniczący US Media w United States Studies Center na University of Sydney) opisał dokładnie te powiązania naruszające także bezpieczeństwo USA. To cała sieć systemów finansowych, ale i także wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw.

image

 "Żaden inny kraj poza Meksykiem i Kanadą nie jest tak ściśle zintegrowany z amerykańską produkcją korporacyjną, konsumpcją, dystrybucją i systemami marketingowymi" - napisał Fallows .

Przez wiele lat Chiny były ważnym miejscem dla amerykańskich firm jako miejsca produkcji, ale w ciągu ostatnich 15 lat chińska konsumpcja amerykańskich produktów stała się główną częścią modeli biznesowych globalnych korporacji. Tak więc chińskie spowolnienie gospodarcze jest niekorzystne dla amerykańskiego biznesu.

 Gospodarka amerykańska przeżyła kilka wzlotów i upadków w ciągu ostatnich 35 lat, podczas gdy gospodarka chińska w dużej mierze rozkwitła, osiągając dziesięcioprocentowy wzrost od dziesięcioleci. Analitycy liczyli, że gospodarka zwolni i przejdzie transformację strukturalną z dala od produkcji, że w Chinach będzie demokracja...Ale wiadomo, że to nie nastąpi zbyt szybko, co spowoduje "twarde lądowanie".

Sprawa wykorzystywania amerykańskich technologi i tworzenia na bazie tego innowacyjnych technologii chińskich służących reżimowi komunistycznemu do dominacji w świecie to największe zagrożenie da USA.

imageGlobalizacja lansowana przez Sorosa uderzyła w bezpieczeństw narodowe USA. 

Pełniący od 1 stycznia 2019 r. obowiązki sekretarza obrony USA Patrick Shanahan pierwszego dnia w pracy miał powiedzieć na spotkaniu z najwyższymi urzędnikami Departamentu Obrony "pamiętajcie Chiny, Chiny, Chiny" ...Ponoć współpracownicy Trumpa wspominają Katona Starszego….

image


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale