To i owo
Przez poznanie do poznania...
16 obserwujących
538 notek
208k odsłon
174 odsłony

Amerykański plan B wobec Chin…

Wykop Skomentuj1

Amerykański plan B wobec Chin…

Eksperci Donalda Trumpa przygotowali plan awaryjny, gdyby Chiny nie zrezygnowały z nieuczciwej konkurencji. Zespół jest tajny, dlatego nie podano nazwisk jego członków, choć są to renomowani ekonomiści i analitycy z najlepszych amerykańskich uczelni.

 Chiny za działania poza dopuszczalnymi międzynarodowymi normami biznesowymi muszą zostać szybko ukarane.

I etap to: Stany Zjednoczone inicjują specjalną 20-procentową chińską taryfę karną w odniesieniu do wszystkich towarów przywożonych z Chin, która rozpoczyna się 1 lipca 2019 r. Jeśli Chiny zaprzestaną swoich niegodziwych działań i dostosują się do międzynarodowych praktyk handlowych i rządów prawa, taryfa ta przejdzie na zero w 2020 r. image

II etap to: Jeśli Chiny nie będą działać zgodnie z przepisami, ta specjalna kara celna wzrośnie do 30% w 2020 r., 40% w 2021 r., 50% w 2022 r. i tak dalej. Chiny dostaną wiadomość, że są wyrzucane z rynku USA, jeśli się nie zreformują. Stanowi to poważne zagrożenie dla przyszłej stabilności Chin i będą o tym wiedzieć. 

 Taryfy karne w stu procentach trafią do specjalnego utworzonego Funduszu Wyjściowo-Chińskiego. Ze względu na ogromne ilości towarów, które Ameryka kupuje z Chin, fundusz ten będzie szybko rósł. Fundusz będzie wykorzystywany wyłącznie w celu dotowania przedsiębiorstw amerykańskich (a nie chińskich). W celu przeniesienia ich działalności produkcyjnej z Chin do krajów amerykańskich i przyjaznych USA państw w świecie. Eksperci wyliczyli, że wiele firm zdecyduje się na powrót do Stanów Zjednoczonych i Kanady, ale o wiele więcej będzie szukać miejsc produkcji w Ameryki Łacińskiej, ponieważ potrzebują taniej siły roboczej, aby pozostać na konkurencyjnym rynku.

Co ważne, przedsiębiorstwa produkcyjne, które przedstawią definiowalny zielony, proekologiczny plan relokacji, zostaną potraktowane priorytetowo w przypadku wypłat dotacji. Chiny są strefą katastrof ekologicznych o najgorszej jakości powietrza i jakości wody na świecie, a my na pewno nie chcemy eksportować tego do Ameryki. Dlatego będziemy zachęcać do lepszego, czystszego podejścia do biznesu.

image

Stany Zjednoczone ustanawiają wzajemnie korzystne traktaty (z masowymi strefami wolnego handlu i zerowymi cłami) dla wszystkich zainteresowanych narodów Ameryki Łacińskiej i sojuszników w świecie, aby zachęcić do masowej delokalizacji produkcji z Chin do obu Ameryk w ciągu następnej dekady. Kluczowym warunkiem tych traktatów będzie stanowcze zobowiązanie każdego uczestniczącego kraju Ameryki Łacińskiej do pomocy w zapobieganiu nielegalnej imigracji do Stanów Zjednoczonych. Podobnie, wynikające z tego miejsca pracy i majątek płynący do Ameryki Łacińskiej będą pomagać w łagodzeniu presji zachęcającej do nielegalnej imigracji.

Inwestycje USA zneutralizują szkodliwe idee socjalistyczne w Ameryce Łacińskiej.

Przeniesienie działalności gospodarczej do Ameryki Łacińskiej stworzy czystszą, bardziej inteligentną i bardziej korzystną dla obu stron alternatywę, wprowadzającą potęgę gospodarczą z Chin do świata demokratycznego.

Jeśli Chiny chcą stać się legalnym partnerem handlowym, który postępuje zgodnie z międzynarodowymi normami i rządami prawa, USA z zadowoleniem przyjmują takie stanowisko. Jednakże, jeśli Chiny chcą pozostać oszustem handlowym, to odczują to.

image

Siła nabywcza Stanów Zjednoczonych stworzyła nowoczesne Chiny, tak samo siła nabywcza Stanów Zjednoczonych może ograniczyć współczesne Chiny.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale