7 obserwujących
205 notek
98k odsłon
  684   1

Konfederacja: PiS wyprzedaje resztki polskiej suwerenności. "To zdrada stanu"

Wczoraj Roman Giertych napisał, że PiS to zdrajcy. Dzisiaj w podobne tony uderzają politycy Konfederacji. 

Janusz Korwin-Mikke od dawna twierdzi, że przy obradach "Okrągłego Stołu" zapadła decyzja, iż Polską będzie rządzić tzw. "banda czworga" czyli: PiS, PO, SLD i PSL, które na pokaz będą się różnić, ale w istocie będą zmierzać do tego samego- budowy socjalizmu w ramach UE.  Teraz polityk Konfederacji triumfuje i twierdzi, że transakcja PiS z Lewicą oraz Hołownią w sprawie Funduszu Odbudowy potwierdza jego tezę.

Według Grzegorz Brauna dogadanie się PiS z Lewicą to zdrada stanu: "Fundusz, zwany Funduszem Odbudowy, to jest przedmiot transakcji jakiej dokonuje zjednoczona łżeprawica z postkomuną, neoeurokomuną. To już jest zdrada stanu!"- powiedział na konferencji prasowej Konfederacji.W jego ocenie jeżeli ta ustawa zostanie przegłosowana zwykłą większością, którą ma Zjednoczona Prawica to sprawa to powinna trafić do polskich sądów oraz Trybunału Stanu: "Cała ta sprawa prędzej czy później musi skończyć się przed sądami, trybunałami."- podkreślił Braun. Rzecz w tym, że jak podkreślił Robert Winnicki ustawa ta musi być przyjęta 2/3 głosów Sejmu. 

Kandydat Konfederacji na prezydenta Rzeszowa wezwał patriotów, którzy głosowali na PiS do przebudzenia: " A wy szanowni, drodzy, kochani, naiwni wyborcy, którzy żeście wynieśli do władzy tę zjednoczoną łżeprawicę na co jeszcze czekacie? Czekacie aż Kaczyński z Morawieckim zaproszą do rządu Zandberga , Hołownię; macie już Czarzastego w Prezydium Sejmu najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Jeśli to nie obraża waszych patriotycznych gustów to najwyższy czas obudzić się- bo jeśli potrwa to dłużej to wszyscy obudzimy się z krzykiem z tego strasznego koszmaru, z którego nie będzie tak łatwo się już z niego wycofać- przekonywał. 

Politycy Konfederacji twierdzą, że PiS sprzedaje resztki autonomii Polski na rzecz UE: "Polska utraciła suwerenność, podpisując Traktat lizboński, ale mamy szeroki zakres autonomii i z tej autonomii sami rezygnujemy!"- przekonuje Janusz Korwin-Mikke. "Kaczyński z Morawieckim dogadali się z postkomunistami i będą, razem również z Hołownią, forsować unijny Fundusz Zadłużenia. Dogadali się, że będą forsować utratę przez Polskę kolejnych atrybutów suwerenności. Tym razem suwerenności fiskalnej "- dodaje Robert Winnicki.

Politycy Konfederacji nie biorą pod uwagę tego co ostatnio napisał Cezary Michalski, że porozumienie PiS z Lewicą w sprawie poparcia Funduszu Odbudowy to kolejna intryga Jarosława Kaczyńskiego, która ma na celu osłabienie PO.


Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka