7 obserwujących
205 notek
98k odsłon
  1758   1

Michalkiewicz: Jarosław Kaczyński ośmieszył Borysa Budkę na oczach całej Polski

Stanisław Michalkiewicz opublikował w internecie video felieton, w którym między innymi odnosi się do ostatnich wydarzeń politycznych w Polsce. "Jarosław Kaczyński wydymał posła Pupkę(Borys Budka) na oczach całej Polski"- powiedział. 


Publicysta "Najwyższego Czasu" powtarza, że Jarosław Kaczyński jest "wirtuozem intrygi". Według niego najlepszym tego dowodem są ostatnie wydarzenia w polskiej polityce czyli porozumienie PiS z Lewicą w sprawie ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Prawicowy publicysta twierdzi, że prezes PiS w ten sposób osiągnął trzy cele: "Dlaczego mówię, że Jarosław Kaczyński jest wirtuozem intrygi? No proszę jak trzy pieczenie upiekł na jednym ogniu. Po pierwsze uchronił koalicję dobrej zmiany od rozpadu; po drugie wbił klina pomiędzy obóz zdrady i zaprzaństwa (chodzi o PO), bo teraz tam zamęt panuje.... między innymi zdradę sobie zarzucają,między innymi książę małżonek (Radosław Sikorski):. pakt Ribbentrop-Mołotow został zawarty powiada, ze złowrogim PiS-em. Trzeci sukces naczelnika państwa to taki, ze wydymał na oczach całej Polski posła Pupkę(Borys Budka). Dlaczego? Dlatego, że będzie musiał poprzeć Krajowy Plan Odbudowy, ale za darmo, już bez żadnych warunków. Dlaczego? Ano, dlatego, ze jak wspomniał Włodzimierz Cimoszewicz , wyznawcy posła Pupki by tego nie zrozumieli przyczyn odmowy. No jak to najbardziej pro-europejska partia a nagle staje dęba w sprawie przyjęcia Krajowego Planu Odbudowy, który opracowała Unia Europejska. Wygląda na to, że naczelnik państwa wydymał na oczach całej Polski wielce czcigodnego posła Pupke(...) Widać, że naczelnik państwa wbija(w opozycję) jeden klin po drugim .... no to jest wirtuoz intrygi. "- powiedział w swoim felietonie.

Michalkiewicz jest uznawany a prawicowego publicystę, ale podobne zdanie o tej sprawie mają inne osoby z drugiego obozu politycznego. Tak na przykład lewicowy publicysta Cezary Michalski napisał, że Jarosław Kaczyński chce wciągnąć opozycje do swojej gry, aby ją podzielić i osłabić PO. Leszek Miller stwierdził, że Jarosław Kaczyński "upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu i może spać spokojnie", ponieważ "uzyskał dodatkowe głosy, które szachują Ziobrę" oraz "rozczłonkował opozycję". Z kolei dziennikarka "Gazety Wyborczej" napisała, iż prezes PiS jest największym zwycięzcą tej rozgrywki. Kłaniają się tutaj słowa Janusza Korwin-Mikkego, że "Jarosław Kaczyński jest genialnym taktykiem".

 Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka