8 obserwujących
229 notek
104k odsłony
  211   0

Michalkiewicz popiera wypowiedź marszałka Terleckiego o Cichanouskiej

W ostatnim czasie polską opinię publiczną- a w szczególności salon lewicowo-liberalny- zbulwersowała wypowiedź marszałka Terleckiego o liderce białoruskiej opozycji Swiatłanie Cichanouskiej. Terlecki powiedział między innymi, że jeżeli ona chce występować w wiecach politycznych  przeciwników politycznych PiS to niech jedzie szukać pomocy do Moskwy. Później wysłał list w którym napisał, że Cichanouska źle się przysłużyła sprawie polskiej i zraziła część Polaków do popierania jej w charakterze prezydenta- elekta Białorusi. Twitt Terleckiego sprawił przykrość Cichanouskiej: "Chciałabym, by ta osoba spojrzała w oczy mamy Romana Pratasiewicza, w oczy moich dzieci, tysięcy dzieci, którzy pozostali bez rodziców. Więc naprawdę nie wykorzystujmy bólu konkretnych osób w celach politycznych"- powiedziała. 

Słowa Terleckiego oburzyły polskie media; a tymczasem publicysta Stanisław Michalkiewicz stwierdził, że bez względu na intencje marszałka Terleckiego jego wypowiedź jest słuszna: "Tymczasem w samym obozie „dobrej zmiany” doszło do zgrzytu. Niby nic – ale oprócz płomiennych demokratów z nieprzejednanej opozycji, wyraz swemu dyzgustowi dał również pan prezydent Duda i pan premier Morawiecki. Poszło o to, że nasza białoruska duszeńka, pani Swietłana Cichanouska, została skaptowana przez pana Rafała Trzaskowskiego na jakiś obóz, gdzie byłaby dodatkowo lansowana („a potem lansował mnie przez dwie godziny”) na Wielką Nadzieję Demokracji na Białorusi. Na wieść o tej czarnej niewdzięczności zawrzał gniewem pan wicemarszałek Terlecki i napisał, że jak tak, to niech pani Swietłana szuka auxiliów w Moskwie. Został za to potępiony, ale chyba niesłusznie – bo rada, wbrew pozorom, jest bardzo dobra. Gdyby pani Swietłana przelicytowała w obietnicach Aleksandra Łukaszenkę, to prezydent Putin zdmuchnąłby go w jednej chwili, jak gromnicę i na stolcu w Mińsku osadził ją".- napisał.

Napięcie jakie powstało między Terleckim a Cichanouską zostało już chyba zażegnane ponieważ doszło pomiędzy nimi do spotkania w Wilnie. Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka