Cała prawda całą dobę
Tylko prawda jest ciekawa
9 obserwujących
274 notki
139k odsłon
  222   0

"Kompromitacja". Konfederacja krytykuje pomysł Kaczyńskiego wysłania misji na Ukrainę

Politycy Konfederacji zorganizowali dzisiaj konferencję prasowej na której skrytykowali propozycję prezesa PiS wysłania misji pokojowej NATO na Ukrainę. 

W konferencji udział wzięli: Robert Winnicki, Jakub Kulesza oraz Grzegorz Braun na której odnieśli do głośnej propozycji Jarosława Kaczyńskiego wysłania misji pokojowej NATO na Ukrainę; według nich to próba wciągnięcia Polski do wojny z Rosją. Prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki zwrócił uwagę na to, że krytycznie do tego pomysłu odniósł się sam zainteresowany tą sprawą prezydent Ukrainy, Włodymyr Zełeński i że propozycja Kaczyńskiego nie była konsultowana z sojusznikami Polski. Według Winnickiego to kompromitacja prezesa PiS: "Wołodymr Zełeński skrytykował pomysł Jarosława Kaczyńskiego tzw. misji pokojowej  Powiedział dokładnie: "Nie potrzebujemy zamrożonego konfliktu na terytorium naszego państwa". A potem dodał, że na terytorium Ukrainy to oni podejmują decyzje i nie chcą żeby ktoś wprowadzał tam jakieś wojska, jakieś siły. Do pomysłu, który zgłosił Jarosław Kaczyński krytycznie odniosły się: USA oraz NATO. To co zrobił prezes PiS Jarosław Kaczyński tym ruchem to jest kompromitacja"- grzmiał Winnicki. Polityk Konfederacji stwierdził, że Kaczyński w ten sposób ośmieszył całe państwo polskie: "To jest ośmieszenie państwa polskiego- i to ośmieszenie w szczególnej sytuacji: w sytuacji, w której skompromitowała się polityka wschodnia Niemiec; w sytuacji w której Polska ma szansę, aby w sposób odpowiedzialny wpływać na politykę międzynarodową, jednocześnie zachowując zdrowy rozsądek i dbając o polskie bezpieczeństwo.W tej sytuacji Jarosław Kaczyński wykonuje ruchy, które nie są uzgodnione z naszym sojusznikami; które ośmiesza będący u szczytu popularności prezydent Ukrainy- i to jest niestety straszne"- powiedział Winnicki.

Z kolei zdaniem Grzegorza Brauna Polska prowadzi dzisiaj politykę nieodpowiedzialną i bezskuteczną która może doprowadzić polski naród do tragedii. Polityk Konfederacji uważa, że Polską dzisiaj rządzą ludzie, którzy są niebezpieczni :" Obyśmy się nie stali stroną wojującą w  tej wojnie, chociaż stojący dzisiaj na narodu czele konsekwentnie starają się tak stawiać sprawę, jakbyśmy byli w tej wojnie stroną. Przypomnę, że w swoim wystąpieniu prezydent Duda powiedział, że w tej wojnie nie jesteśmy neutralni. Potem powtórzył te słowa w swojej mowie wojennej tutaj w Sejmie. Paradoksem jest to, że ten zapał nie znajduje wzajemności po stronie ukraińskiej- to jest po prostu miłość bez wzajemności. Polska do stóp się ściele; Polska z sercem na dłoni Polska nieba przychyla- a z Kijowa głos trzeźwy skądinąd- tego powinniśmy oczekiwać od wszystkich państwowców czy: ukraińskich, amerykańskich, rosyjskich czy polskich.- żeby stali na gruncie swojego interesu, a tym interesem jest przecież zachowanie suwerenności na własnym terytorium- a o to upomina się prezydent Zełeński, który notabene zadeklarował przecież jest w stanie siadać do stołu rokowań z Moskalami.z tematem: status neutralny Ukrainy. Ewidentnym tutaj jest, ze Warszawa wychodzi przed szereg(....) Także wyprawa kijowska Jarosława Kaczyńskiego okazuje się aktem czczym, bezpłodnym, politycznie- propagandowym li tylko. Po cóż spotykali się premier razem z superpremierem z panam Zełeńskim w Kijowe jeśli nie uzgodnili kwestii stosunku Kijowa do propozycji z którą później wystąpił Jarosław Kaczyński. U steru w Polsce są ludzie zwyczajnie niebezpieczni. Kierowanie przez nich nawą państwową sprowadza na naród polski i naszą państwowość ryzyko, którego my konfederaci razem z naszymi rodakami nie chcielibyśmy ponosić. Czas wyciągnąć z tej lekcji wnioski o ile nie jest jeszcze za późno: ale okazało by się okrutnym paradoksem, że Ukraina wychodzi jako państwo neutralne, a Polska ponosi koszta związane z przyjęciem na siebie strony wojującej"- powiedział.   

 Z kolei Jakub Kulesza nazwał PiS partią wojny.

Jeżeli podobają się Państwu moje artykuły i zechcieliby Państwo dobrowolnie wesprzeć moją działalność to byłbym wdzięczny :

MBANK: 20 1140 2004 0000 3702 7232 1340

Z góry dziękuje

Radosław Kowalski . 


Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka