Amor patriae nostra lex!
Adhibe rationem difficultatibus. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Niemiec, Moskal nie osiędzie, Gdy jąwszy pałasza, Hasłem wszystkich zgoda będzie I Ojczyzna nasza.
42 obserwujących
540 notek
380k odsłon
  116   1

Manifestacje ludzi myślących inaczej.

Nic tak nie dziurawi mózgu, jak oglądanie telewizji i słuchanie medialnych autorytetów, którzy maja sumienie czyste jak łza, bo nigdy nie używane.

Festiwal skretynienia i populizmu trwa w najlepsze. Wylewa się na ulice polskich miast.

Na pierwsze miejsce wysuwa się osobnik, którego w Gdańsku dowieziono (jak kiedyś) aby mógł zgłosić publiczny sprzeciw PRZECIWKO orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego (broniącego Konstytucji RP). O ironio, osobnik ten przybył na protest przeciwko orzeczeniu TK  w sprawie Konstytucji RP .... w koszulce z napisem Konstytucja. Mało tego mówił coś o zbieraniu podpisów (to akurat mieści się w granicach Konstytucji RP) w celu .... SIŁOWEGO obalenia rządu! Gdzie tu logika?

Pytanie retoryczne: czy ten osobnik w ogóle czytał Konstytucję RP?

Pytanie o tyle zasadne, gdyż kiedyś składał przysięgę, dochowania wierności jej zapisom. A dziś protestuje przeciwko jej postanowieniom.

Czy istnieje jakieś racjonalne wytłumaczenie tego zjawiska?

Kiedyś ktoś powiedział, że Wałęsów jest dwóch i nikt nie dojdzie do tego, który jest który. No właśnie, ja do dzisiaj nie wiem, czy to powiedział ten, którego dowieźli motorówką i podrzucili przez płot strajkującego zakładu? Czy ten, który dość regularnie wygrywał w totka? A może ten, który w Magdalence przy wódce fraternizował się, z sowieckimi kolaborantami, którym władza wymykała się z rąk?

W każdym razie niezłe jaja.

Komentatorów proszę o zgłaszanie kolejnych kandydatur "myślących" inaczej.

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale