Amor patriae nostra lex!
Adhibe rationem difficultatibus. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Niemiec, Moskal nie osiędzie, Gdy jąwszy pałasza, Hasłem wszystkich zgoda będzie I Ojczyzna nasza.
42 obserwujących
540 notek
380k odsłon
  135   0

Logika "łałtorytetów" prawniczych.

"Łałtorytety" protestują, bo kolejny wyrok TK potwierdza to, co zostało potwierdzone w poprzednich wyrokach TK, kiedy oni orzekali.

Teraz protestują, a wtedy nie protestowali - ot logika 'łałtorytetów".

Relacje TSUE - TK

TSUE  - ma prawo dokonywać oceny prawnej i twierdzić, że jego wyroki stoją ponad konstytucjami państw narodowych - zdaniem "łałtorytetów"

TK (zwłaszcza polski) - nie ma prawa dokonywać oceny prawnej powyższego zagadnienia - zdaniem "łałtorytetów".


A jakie są oceny prawne "łałtorytetów"? 

Al-Jazeera opublikowała w zeszłym roku fragment wywiadu z polskim sędzią na YouTube, który powiedział: „musimy być dzielni, musimy walczyć”. – Polska jest częścią Unii Europejskiej, jest w Europie, ale system prawny nie ma tu nic wspólnego z europejskimi standardami, jest bardziej jak Rosja, Białoruś czy inne dyktatury – stwierdził.

Katarska telewizja Al-Jazeera  jest uzależniona finansowo od emira Kataru. Katar to księstwo (emirat). Według tymczasowej konstytucji z 1970 głową państwa jest emir. Władzę wykonawczą sprawuje powoływany przez emira rząd (z premierem). 35-osobowa Rada Doradcza jest organem konsultacyjnym rządu. Nie ma parlamentu ani partii politycznych!!!. 5 czerwca 2017 Część krajów arabskich ogłosiło zerwanie stosunków dyplomatycznych z Katarem pod pretekstem wspierania przez to państwo terroryzmu.

To tak na marginesie europejskich standardów, dyktatorów oraz utyskiwań w temacie psucia prawa  przez lokalne "łałtorytety".

Nie mamy niestety informacji, czy emir po emisji wywiadu z "łałtorytetem" śmiał się, czy może płakał krokodylimi łzami (jak - nie przymierzając  - Hołownia nad Konstytucją) ???Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale