Amor patriae nostra lex!
Adhibe rationem difficultatibus. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Niemiec, Moskal nie osiędzie, Gdy jąwszy pałasza, Hasłem wszystkich zgoda będzie I Ojczyzna nasza.
35 obserwujących
415 notek
304k odsłony
450 odsłon

Chuligani w Białymsoku - ludzie obudźcie się!

Wykop Skomentuj23

Czy sprawy wagi państwowej już można odsunąć do konta? Czasowo oczywiście, do wybuchu następnej bulwersującej sprawy inspirowanej politycznie?

Dajecie się manipulować, jak małe dzieci, więc nie dziwcie się, że i po wyborach także będziecie, jak dzieci, manipulowani przez polityków.

Polityków, którzy zamiast prowadzić poważne dyskusje o tym, co trzeba w Polsce zmienić, zamiast potwierdzać swoją wiarygodność, rzucają w tłuszczę medialne mięso i patrzą, jak się wzajemnie zagryzacie i atakujecie, jak się dzielicie napuszczani jedni na drugich. Gdy tymczasem oni mogą tylko, co jakiś czas rzucać puste brednie o wzajemnej miłości, szacunku itp.

Czy ktoś przejmuje się burdami stadionowymi albo koncertowymi?

To dlaczego przejmujecie się sprowokowanymi burdami na tle światopoglądowym? Policja i prokuratura jest od tego, aby zapewnić porządek i ukarać sprawców naruszeń zwłaszcza przemocy fizycznej. To są sprawy takie same, jak chuligańskie wybryki.

Każdy polityk ubiegający się o stanowisko w parlamencie, który będzie chciał zbić na tych wydarzeniach polityczny kapitał powinien być skreślony. Chcecie wybrać sobie moralizatora (który sam ma kłopoty z prawdomównością i uczciwością), czy osobę kompetentnie zarządzająca waszym życiem. Kogoś, komu bez obaw możecie powierzyć wasze pieniądze i portfele na kolejne 4 lata a nawet dłużej, bo pewne decyzje polityczne (jak np. pożyczki państwowe) trzeba spłacać latami. To od przyszłych polityków zależy, czy dostaniecie emeryturę i w jakiej wysokości, albo czy przy ich bierności lub czynnym lobbingu zostaniecie okradzeni przez aferzystów z tego co wypracowujecie, czyli z waszego majątku.

Jeżeli chcecie wybrać osoby, kompetentne, to wymagajcie od nich nie wypowiadania się na tematy marginalne np. na temat chuligańskich wybryków, lecz na tematy  fundamentalne, czyli programowe - takie jak: gospodarka, podatki, obronność, prawo, nauka i szkolnictwo.

Niektórzy politycy, którzy nie mają nic do powiedzeni na poważne tematy, wykorzystują właśnie takie ekscesy aby zabłysnąć w mediach i świadomości społecznej, choć tak na prawdę już dawno powinni być spuszczeni w toalecie w niebyt polityczny. Wtedy właśnie najgłośniej drą japy, bo wcześniej tylko robią mądre miny do mikrofonów i opowiadają androny. Mało tego oni te chuligańskie wybryki prowokują i organizują, za wasze pieniądze politycznie wspierają organizację tych ekscesów. 

To nie ludzi powinno się rozliczać za uleganie emocjom, lecz tych polityków, którzy je prowokują. A wtedy problem zniknie sam.

Nie głosować na każdego, kto na tym będzie chciał zbić kapitał polityczny, pisząc listy oskarżycielskie, moralizując i potępiając. Powtarzam, to nie jest rola polityka. Rozpoznacie ich na pewno, gdyż na co dzień nie mają nic mądrego i merytorycznego do powiedzenia, a uaktywniają się przy okazji takich właśnie wydarzeń. Dobrze byłoby na ten czas emocjonalnej biegunki wyłączyć telewizor i wziąć do reki mądrą książkę.

Wykop Skomentuj23
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo