0 obserwujących
235 notek
459k odsłon
3956 odsłon

Mężczyzna przygotowujący zamach na polskie władze zatrzymany

Wykop Skomentuj107

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz prokuratura poinformowały podczas wspólnej konferencji prasowej, że mężczyzna, któremu postawiono zarzuty przygotowań do zamachu na prezydenta, rząd i Sejm, został zatrzymany 9 listopada.

- Początkowo zatrzymany nie przyznał się do winy. Jednak w trakcie posiedzenia sądu zmienił zdanie i zaczął składać wyjaśnienia. 10 listopada prokuratora skierowała wniosek o tymczasowy areszt - powiedział prokurator Krasoń. ABW pierwsze informacje o podejrzanym uzyskała pod koniec ubiegłego roku. Jak twierdzi, „od tego momentu mężczyzna był rozpoznawany”.

Jak podkreślił Artur Wrona z Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, zagrożenie było realne. Na dowód tego zaprezentował nagranie, na którym podejrzewany o planowanie zamachu na prezydenta, rząd i Sejm przeprowadzał próbne detonacje materiałów wybuchowych w różnych miejscach w kraju m.in. na akwenach wodnych. Miały one miejsce we wrześniu. Użył do tego 250 kg materiałów wybuchowych, natomiast w dniu zamachu mężczyzna zamierzał zdetonować aż 4 tony takich ładunków, umieszczonych w jednym samochodzie.

Prokuratura poinformowała również, że w toku śledztwa zatrzymano jeszcze dwie osoby, a śledczy mają informacje, z których wynika, że niedoszłego zamachowca miała inspirować jedna osoba, obywatel polski, nie związany z żadną partią polityczną.
 

Wykop Skomentuj107
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale