194 obserwujących
1452 notki
3595k odsłon
  116   0

PiS przegra wszystko

 

Przez ponad dwie godziny w Salonie 24 wisiał i był komentowany tekst nawołujący do mordu.

MIMO zgłoszenia go administracji z prośbą o natychmiastową reakcję.

Jakby adminom zależało, by zanim go skasują, w co nie wątpię, jak największa liczba czytelników mogła się z nim zapoznać. Skasować admini muszą, bo tekst ów JEST ZŁAMANIEM POLSKIEGO PRAWA. Wielokrotnym złamaniem. Ale zawsze można poudawać, że się o jego istnieniu nie wiedziało.

Tekst ten jest ( był) wynikiem sytuacji złudnych nadziei powziętych z fałszywego przekazu i nie mniej fałszywego odbioru tragedii smoleńskiej.

Ludzie związani z PiS przyjęli bowiem, jako dowód ich siły i liczebności – to, co jest jedynie typowym zachowaniem się w sytuacjach śmierci osób znanych. Tłumy, znicze, kwiaty, gadżety, łzy , kolejki. Za dowód uznania i zmiany oceny zmarłego prezydenta wzięli zwyczajowe grzeczności i zasadę, że o zmarłych nie mówi się źle. Wysnuli wniosek, że śmierć Lecha Kaczyńskiego zmienia układ sil politycznych w Polsce.. Przede wszystkim są pewni, że wygrają wybory.

To bzdura panowie i panie.

Tragedia smoleńska niczego nie zmienia.

Przyspiesza jedynie to, co nastąpiłoby jesienią i zamiast 23 grudnia, znacznie wcześniej w pałacu prezydenckim zamieszka nowy Prezydent RP.

 

Jednakże na fali entuzjazmu wynikłego z ponad tygodniowego bombardowania nas głównie zmarłą tragicznie parą prezydencką z pominięciem pozostałych ofiar – doprowadzono do histerii. Ludzie o słabszej konstrukcji psychicznej ale zindoktrynowani, nieumiejący samodzielnie myśleć i wyciągać logicznych wniosków, żywiący się się nienawiścią, leczący swoje frustracje eskalowaniem jej – prezentują teraz już bez zahamowań swoje chore pomysły na przyszłość.

Chcą krwi.

Chcą Polski niemal takiej samej, jaką była, gdy rozprawiała się ze swoimi „wrogami” za komuny. Chcą dla nich więzień, kar i likwidacji fizycznej.

 

Piszą o tym bez ogródek. Piszą o tym, jako zwolennicy PiS i Jarosława Kaczyńskiego.

Nienawiść swoją kierując przeciw Platformie Obywatelskiej, marszałkowi Komorowskiemu, który wykonuje obecnie postanowienia Konstytucji, co im zresztą nic nie mówi, bo jej po prostu nie znają lub nie uznają. Nie uznają ani polskiego prawa ani zasad demokracji.. Nie uznają rządu, który w tych trudnych dniach zdaje egzamin i zdaje go na najwyższą z możliwych ocenę.

Chcą władzy by rozprawic się z przeciwnikami politycznymi. I myliłby się ktoś, kto myślałby, że to durnie, chorzy czy frustraci.

 

Nie. Nie tylko. Bo oto Andrzej Kijowski bredzi o obwołaniu Jarosława Kaczyńskiego prezydentem. Jak miałoby to w praktyce wyglądać – tego już nie mówi – ale należy się domyślać, że drogą swoistej rewolucji, podczas której mniejszość narzuciłaby większości swoją wolę.

Słusznie kpi z tego tekstu jeden z komentatorów, wyrażając zdziwienie – dlaczego TYLKO prezydentem ? Obwołać powinno się od razu królem!

 

A obwołany mógłby wówczas nie oglądając się na duperele w postaci prawa, konstytucji, instytucji państwa itp. zrealizować marzenie innego użytkownika S24 wyrażone w tym oto komentarzu:

koszty pogrzebu powinniscie zaplacic kolektywnie wy PO-wcy. To bylaby niewielka rekompensata za 5 lat szczucia wobec Prezydenta i jego ludzi.
A tak, jak Jarkacz obejmie niedlugo wadze, pojdziecie siedziec do Berezy, juz wam tego nie darujemy skurkozjady.Haker pierwszy, wikary drugi, itd. troll za trollem w ordynku
2010-04-19 22:29 melgibson”

To śmieszy - jednakże przestaje śmieszyć, gdy czytamy tekst od którym piszę na początku, wprost i otwarcie nawołujący do zastrzelenia polskiego ministra legalnego rządu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

 

Taka ma być ta Polska w wydaniu Prawa i Sprawiedliwości ( cóż za ironia w tej nazwie). Tacy ludzie liczą na to, że będą mogli się spełniać w takiej rzeczywistości i realizować swoje marzenia w tych właśnie tekstach przedstawione.

 

Piszę te słowa mając świadomość, że nic z tego im się nie spełni. Że przegrają wybory, bo większość Polaków to patrioci, myślący racjonalnie, mądrze zagospodarowujący swój kraj, troszczący się o Polskę na swój zwyczajny, ludzki sposób każdego dnia.

PiS przegra KAŻDE kolejne wybory, bo przegrać musi.

Nikt nie chce ani takiej władzy, ani takich ludzi kręcących się przy niej, jak ci, o których piszę.

Jestem o los Polski spokojna.

Jednak nie jestem spokojna o los pojedynczych ludzi, których zagrożenie realnie wzrasta, bowiem pozwalanie na prezentację histerycznej nienawiści istotnie może doprowadzić do zbrodni.

___________________

 

*W ostatnich dniach ilość zbanowanych użytkowników S24 podwoiła się. I są to głównie zwolennicy PiS, przekraczający zasady regulaminu i przyzwoitość.

Jednakże, jak widać wszystko zależy od tego, kto jest w danym momencie dyżurnym adminem.

Notka nawołująca do morderstwa znikła. Ale jej autor nie został zbanowany – co wyjaśniam tym, którzy myślą, że zastosowano wobec niego obowiązujący tu regulamin.

Zwracam się zatem do właścicieli Salonu 24 o szczególny wysiłek by zapobiec eskalacji niebezpiecznej głupoty i nienawiści i baczniejszy nadzór na Salonem 24, by tego rodzaju enuncjacje, łamiące prawo, nie wisiały tu godzinami.

Lubię to! Skomentuj172 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale