Retiarius Retiarius
159
BLOG

Jak Muzeum Auschwitz wspiera sowiecką propagandę.

Retiarius Retiarius Kultura Obserwuj notkę 6
Ponieważ, mimo licznych prób, nie udało mi się skontaktować telefonicznie z Pracownikami Biura Prasowego Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau postanowiłem napisać krótką notkę o tym jak Muzeum (zapewne nieświadomie) wspiera sowiecką propagandę.

Muzeum, wraz z hiszpańską instytucją Musealia, zorganizowało krążącą po świecie wystawę "Auschwitz. Not long ago. Not far away." Na portalu X prowadzone jest konto poświęcone zarówno samej wystawie jak i historii niemieckiego ludobójstwa. Prowadzącym zdarzały się niekiedy mało istotne, niekiedy bardzo poważne błędy. Ale wpis umieszczony kilkanaście godzin temu dowodzi skrajnej ignorancji osób odpowiedzialnych za treści umieszczane na koncie Auschwitz Exhibition:

„August 10, 1942 | Between this day and August 29, more than 40,000 Jews were murdered in the Lviv ghetto in the occupied Soviet Union (today Ukraine)”.

Nie zdziwiłbym się gdyby ten wpis umieszczony został na jakimkolwiek koncie popularyzującym sowiecką wizję historii. Umieszczony na koncie, za które współodpowiedzialne jest PMA-B, zdaje się wymagać głębokiej refleksji.


Retiarius
O mnie Retiarius

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (6)

Inne tematy w dziale Kultura