Blog
Venimus, vidimus et Deus vicit
rewident
rewident niezależny snajper polityczny
45 obserwujących 319 notek 397386 odsłon
rewident, 21 lipca 2014 r.

A dlaczego strącili? Bo mogli!

 

 

Po katastrofie samolotu malezyjskich linii lotniczych nad Ukrainą, jakimś dziwnym trafem, odsetek naszych rodaków, którzy wierzą w dobre intencje Rosji zmalał do niespotykanie małych rozmiarów. Rzecz niebywała w najnowszej historii Polski. Przecież po katastrofie Smoleńskiej grubo ponad połowa Polaków uwierzyła w wersję rządowo-anodinową i stanowczo odrzuciła możliwość zamachu. Dziś w odniesieniu do ostatnich zdarzeń na wschodzie słyszymy już zupełnie inny język. Nastąpiła jakaś dziwna metamorfoza w sposobie myślenia i wypowiadania się mediów głównego nurtu.

Ktoś nam mówi, że miejsce tragedii powinno zostać zabezpieczone, że czarne skrzynki powinni zbadać niezależni eksperci, że nie wolno bezcześcić zwłok, a wyjaśnieniem katastrofy powinna zająć się niezależna komisja. Ponadto w mediach krajowych, które de facto kopiują informacje z zagranicy, panuje powszechne przekonanie, że to rosyjscy terroryści zestrzeli pasażerski samolot posługując się bronią dostarczoną przez Moskwę.

Doprawdy straszne. Jak to wpłynie na nasze sąsiedzkie relacje? Czy nie wywoła to wojny z Rosją? Ile zapłacimy za ropę i gaz? Dlaczego dziś Donald Tusk nie używa tych bałamutnych argumentów, z których czerpał pełnymi garściami w 2010 roku? Odrzucając emocje i patrząc na to zimnym okiem niezależnego obserwatora, widać hipokryzję i zakłamanie obozu rządzącego. Widać całkowitą degrengoladę establishmentu.

Jeden z głównych konstruktorów Boeinga, Wacław Berczyński, dowodził, że Tupolew z prezydentem Kaczyńskim nie mógł rozpaść się na trzydzieści tysięcy drobnych kawałków, jeśli uderzał w ziemię z prędkością styczną 270 km/h. Po prostu jego konstrukcja na to nie pozwala. Ekspert od mechaniki wybuchów Grzegorz Szuladziński, kiedy usłyszał o dużej liczbie metalowych odłamków w Smoleńsku, natychmiast wskazał na eksplozję jako jedyną możliwą przyczynę zniszczenia samolotu z prezydentem na pokładzie. Mainstream zbył te słowa milczeniem, względnie produkował prześmiewcze, zmanipulowane przekazy z konferencji smoleńskiej (słynne parówki i puszki od piwa).

Skoro dziś potrzebny jest wrak i czarne skrzynki, aby w pełni wyjaśnić przebieg katastrofy, dlaczego nie było to potrzebne cztery lata temu? Skąd nagle ta zmiana sposobu wyjaśniania katastrof lotniczych. Skoro dziś mówi się o tym, że obszar wschodniej Ukrainy był monitorowany przez satelity i wywiady państw zachodnich, które posiadają obszerne materiały z nasłuchu i dokumentację zdjęciową, dlaczego nie można przedstawić opinii publicznej podobnych zdjęć ze Smoleńska? Pamiętamy dymisję prokuratora, który zwrócił się z pomocą do Amerykanów z prośbą o dostarczenie zdjęć lotniska w Siewiernym. Dwoistość standardów bije w oczy każdego myślącego człowieka.

Bardzo często pojawiało się tutaj pytanie: dlaczego Putin miałby likwidować przeciwnika, który miał małe szanse na utrzymanie władzy w zbliżających się wyborach. Rzecz w tym, że w całej sprawie polityka wewnętrzna Polski jest kwestią zupełnie drugorzędną. Zabijając słabszego herszt bandy wzmacnia władze nad swoją hordą. Z tego samego powodu Putin wchłonął Krym i destabilizuje sytuację na wschodzie Ukrainy. To przecież proste jak konstrukcja cepa.

W odniesieniu do katastrofy Boeinga można ująć to w jeszcze prostszych słowach. Dlaczego Rosjanie zestrzelili ten samolot? – bo mogli! Podobnie jak mogli zamordować ponad dwadzieścia tysięcy polskich oficerów w Katyniu czy zgwałcić kilkadziesiąt tysięcy kobiet podczas tak zwanego wyzwolenia w 1945 roku.

Paniał? A może drogi polski inteligencie potrzebujesz jeszcze kilku innych mocnych argumentów, które pozwolą Ci zrozumieć dzisiejszy świat? A może Ty go po prostu nigdy nie zrozumiesz?

Opublikowano: 21.07.2014 21:22.
Autor: rewident
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

strasznie dociekliwy rewident@opoczta.pl free counters "Bo kto nie kochał kraju żadnego i nie żył chociaż przez chwilę jego ognia drżeniem, chociaż i w dniu potopu w tę miłość nie wierzył, to temu żadna ziemia nie będzie zbawieniem"

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dokładnie o tym pisałem. Lepiej późno niż wcale.
  • Nazwa fundacji i jej cele statutowe nie mają znaczenia. Ważne, że rząd przeciwstawił się...
  • @Autor Jasne. Będziemy konkurować niskimi placami i w ten sposób przesuniemy się do...

Tematy w dziale