W efekcie wymyśliliśmy metodę HOMA, która obecnie jest najważniejszym indeksem opartym na geometrii. Są jeszcze indeksy oparte na energii, na właściwościach magnetycznych i na reaktywności.
Twórcze dyskusje z moim przyjacielem dały efekt, który w polskich warunkach nie jest częsty: osiągnięcie akceptowane przez świat nauki.
Wyróżnienie nagrodą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej uważam za swoje największe osiągnięcie związane z pracą zawodową, nie oczekiwałem go.
Znamienne jak poszerza się dziedzina penetracji chemików: geometria, energia, magnetyzm, reaktywność – wchodząc na obszary tradycyjnie przynależne matematyce, fizyce i biologii. Jest to moim zdaniem bardzo dobra tendencja integrująca, bowiem chemia z racji faktu iż opisuje to co JEST - ma największe możliwości stać się nauką uniwersalną i to chemia będzie (jak przypuszczam) Królową empiryzmu.
Jasną sprawą jest, że bez geometrii nie da się opisać alotropów, fullerenów, pasm walencyjnych i tej chemii dużych obiektów, takich jak galaktyki czy gromady.
Tytuł artykułu wejściowego PAP:
Prof. Krygowski: Naukowiec musi być otwarty na dyskusję (wywiad)
W Internecie można znaleźć dane ile pieniędzy będących w dyspozycji UE przeznaczonych jest na rozwój np.Temat: Matematyka dla wszystkich
Matematyka dla wszystkich czyt. pod warunkiem że są matematykami uczniami lub studentami, a więc słowo wszystkich jest mylące. Nie wszyscy mogą korzystać z takich programów.
Pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego powstaje projekt iProfesor, atam m.in. „pozyskano źródła współfinansowania w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 8.1. Dzięki środkom unijnym, które stanowią 85% wartości Projektu, platforma mogła zostać zrealizowana”. Warunkiem przystąpienia jestweryfikacja i potwierdzenie tożsamości pracownika naukowego, a więc nauka dla naukowców...
Moim zdaniem:
Naukowiec musi być otwarty na dyskusję, a słowo musi nie znaczy musi lecz jak będzie chciał, bo jeśli nie będzie chciał to nikt go/jej nie zmusi. Problem więc w tym jak przekonać naukowca by chciał dyskutować i jak go nastawić by rozumiał argumenty, a to co zrozumiał wykorzystał dla wspólnego dobra. Nie ma już króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i nie ma Obiadów Czwartkowych. Są za to Ministerstwa, fundusze i znane są metody heurystyczne takie jak „burza mózgów” a więc metody twórczego rozwiązywania problemów.
Jeśli ktoś ze świata nauki zapragnie dyskutować ze zwykłymi ludźmi jak ja, to wychodząc potrzebie naprzeciw ktoś powinien zorganizować taką platformę, na której będzie można dyskutować wspólnie nad POSTĘPEM.
Robakks Edward Robak* z Nowej Huty – trickster 
Inne tematy w dziale Technologie