Rocznik85
Czytam Salon od początku. A tu dodaję coś od siebie.
0 obserwujących
26 notek
16k odsłon
356 odsłon

Taśmy Kaczyńskiego - Góra urodziła mysz

Wykop Skomentuj6

Jarosław sam negocjował w sprawie budowy bliźniaczych wież, finansowanych przez spółkę Srebrna i następnie (ze względów politycznych) zrezygnował z inwestycji i nie zapłacił osobie kierującej inwestycją. 


Tyle można wyciągnąć w telegraficznym skrócie z rewelacji Wyborczej i relacji TokFm dzisiejszego ranka. Zapytany o istotę afery, autor publikacji (red. Czuchnowski) stwierdza, że "do tej pory nikt Kaczyńskiego nie nagrywał"...


Jeżeli to mają być rewelacje i 'cios' w Prawo i Sprawiedliwość to niestety ktoś się przeliczył. Bo niby jak taka informacja ma podziałać na masy wyborcze? Negocjował? - No negocjował i co z tego? Nie zapłacił? No najwyraźniej się nie należało? A że ktoś nagrał? To nie ładnie. Złapie się go i tyle. Kelnerów złapali. 


Oczywiście jest cała sprawa spółki Srebrna i wątpliwości dotyczących finansowania PiS, powiązań ze skokami itd... Ale kto ze zwykłych wyborców w drodze do pracy albo przy śniadaniu będzie siedział i pilnie studiował ostatnie kilka lat publikacji Wyborczej, żeby te fakty połączyć a potem zweryfikuje to z innymi mediami? 


To nie jest bomba - tylko plaster nikotynowy dla przeciwników PiS i Jarosława Kaczyńskiego - "mamy rację - oni kręcą wałki". Ale czy opozycję i jej zwolenników trzeba do tego przekonywać? 


PS. Pozostaje obserwować reakcję Kaczyńskiego. Zakładam, że poza oburzeniem, że ktoś go nagrał, reakcja będzie stonowana. Z politycznego punktu widzenia, nie warto huraganowym wiatrem ruszać na taką iskierkę, żeby ją zgasić. Bo i efekt mógłby być odwrotny od zamierzonego. Nie wolno pokazywać, że cios zabolał, żeby nie dawać pożywki do spekulacji. 

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka