" Satyra zabija , nie obraża .
Swoje odsłużyłem, lecz wrócę jeśli zajdzie potrzeba
38 obserwujących
403 notki
510k odsłon
2791 odsłon

Trzy miesiące aresztu dla Bartłomieja M.

Wykop Skomentuj191

No i stało się. Tarnobrzeski Sąd Okręgowy uwzględnił wniosek prokuratury o trzy miesiące sankcji w postaci tymczasowego aresztowania wobec byłego rzecznika MON Bartłomieja M. Tego, przypomnę który oczekiwał oddawania mu honorów wojskowych przez oficerów i korzystał z ceremoniału zarezerwowanego dla ministra. Tego również który wraz z żandarmami odbijał centrum SKW po nocy ;) Koleś mogłoby się wydawać nie do ruszenia...

Obrońcy M. zapowiedzieli apelację. Z kolei były poseł PiS Mariusz Antoni K. nie trafi do aresztu - sąd zastosował wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze m.in. poręczenie majątkowe.

Jak powiedział PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu Andrzej Dubiel, "sąd w całości przychylił się do wniosku prokuratury" ws. Bartłomieja M.

We wtorek Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu zarzuciła Bartłomiejowi M. oraz b. posłowi Mariuszowi Antoniemu K. "powoływanie się wspólnie i w porozumieniu na wpływy w instytucji państwowej i podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu określonych spraw celem uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 90 tys. zł".

Ponadto Bartłomiej M. i była pracownica MON Agnieszka M. usłyszeli zarzuty przekroczenia swoich uprawnień jako funkcjonariuszy publicznych i działania na szkodę spółki PGZ w związku z zawartą przez nią umową szkoleniową.

"Tym samym doprowadzili do wyrządzenia spółce szkody w wysokości 491 964 zł" - podano po ogłoszeniu zarzutów w komunikacie rzecznika prokuratury.
50 tys. zł poręczenia za Mariusza Antoniego K.

W stosunku do Mariusza Antoniego K. sąd zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł oraz zakaz opuszczania kraju wraz z zatrzymaniem paszportu.
Tadeusz Rydzyk osobiście poręczył za byłego rzecznika MON .Jego osobiste poręczenie przedstawili sądowi adwokaci M. Zapewniał w nim - jak powiedział obrońca b. rzecznika MON Piotr Fidura - że M. nie będzie "utrudniał postępowania karnego, a w szczególności stawiennictwa na wszelkie wezwania organów ścigania".

Jak widać Sąd nie dał się przekonać. I w mojej ocenie słusznie.

W środę przed tarnobrzeskim Sądem Rejonowym zapadnie też decyzja dotycząca zastosowania podobnego środka zapobiegawczego wobec b. posła Mariusza Antoniego K.

W poniedziałek Centralne Biuro Antykorupcyjne, na polecenie tarnobrzeskiej prokuratury, zatrzymało w Warszawie sześć osób. Zatrzymani zostali b. rzecznik MON Bartłomiej M., b. członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Radosław O., b. poseł Mariusz Antoni K., dwaj byli dyrektorzy PGZ S.A. oraz b. pracownica Ministerstwa Obrony Narodowej.

We wtorek wieczorem tarnobrzeski sąd zadecydował o zastosowaniu trzymiesięcznych aresztów dla trzech byłych pracowników PGZ: Radosława O., Roberta K. i Roberta Sz. Wobec byłej pracownicy Ministerstwa Obrony Narodowej Agnieszki M. prokuratura zastosowała środki wolnościowe.

Mój komentarz do zaistniałej sytuacji ?

Pycha kroczy przed upadkiem.

Może jeszcze, że uczciwi ludzie honoru jak Minister Macierewicz oceniając innych  wg własnych kryteriów, dają się nabierać cwaniakom pokroju Bartłomieja M. Chyba tym razem zawiódł instynkt lub ochrona kontrwywiadowcza... I jeśli kogoś miałoby być mi w tej całej historii żal, to właśnie Antoniego Macierewicza. Jednego z najlepszych Ministrów Obrony Narodowej w historii Polski.

Tyle.

Ronin.


Źródło : Interia.

Wykop Skomentuj191
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka