Z dziejów ruchu ludowego Z dziejów ruchu ludowego
319
BLOG

Sylwester Śmiech, Ksiądz Jan Majewski (1942-2017)

Z dziejów ruchu ludowego Z dziejów ruchu ludowego Religia Obserwuj temat Obserwuj notkę 0

Sylwester Śmiech

Ksiądz Jan Majewski w Służbie Bogu i Ojczyźnie.

image


Kilka dni temu z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość iż 10 lipca odszedł od nas Jan Majewski, Ksiądz, Ludowiec, Poseł na Sejm RP.

Jan Majewski urodził się 3 czerwca 1942 r. w Bartłomiejowie. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim, a następnie odbył aplikację sędziowską i radcowską. Wychowany w ludowej rodzinie w 1967 r. wstąpił do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, a następnie do Polskiego Stronnictwa Ludowego. To właśnie te zasady i wartości, które towarzyszą Ruchowi Ludowemu jak braterstwo, pomoc, zaangażowanie, otwartość determinowały jego aktywność społeczną i polityczną.


Jak sam mówił jego przesłaniem, którym pragnął kierować się przez całe swoje życie były słowa Świętego Mateusza ”darmo otrzymaliście – darmo dawajcie”. Dziś jako przedstawiciele naszej wspólnej ludowej rodziny możemy z dumą i ogromnym szacunkiem mówić o dorobku naszego serdecznego Kolegi Jana Majewskiego, który jako prawnik aktywnie pomagał potrzebującym nie oczekując korzyści majątkowych czy specjalnych zaszczytów. Jako Poseł na Sejm RP pracując  nad ważnymi zagadnieniami dotyczącymi funkcjonowania państwa starał się budować poczucie wspólnoty wznosząc się ponad polityczny podział. W 1992 r. podczas rekolekcji dla parlamentarzystów prowadzonych przez biskupa Stanisława Stefanka uznał, że swoją pasję pomagania innym chciałby realizować nie jako polityk, ale jako duchowny. W wieku 57 lat ukończył seminarium w Łomży, gdzie uzyskał święcenia kapłańskie i rozpoczął swoją służbę ludziom i kościołowi.

Cześć Twej Pamięci!


image

Sylwester Śmiech jest Asystentem Społecznym Posła na Sejm RP Jana Łopaty, społecznym współpracownikiem Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego ds. Młodzieży, Redaktorem portalu Lublin.com.pl, Doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Przewodniczącym Forum Młodych Dyplomatów w Województwie Lubelskim, członkiem Związku Młodzieży Wiejskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Blog poświęcony historii polskiego ruchu ludowego.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo