254 obserwujących
1899 notek
2987k odsłon
7181 odsłon

Nowoczesna Tratwa PL, czyli czego nie rozumie Salon III RP

Wykop Skomentuj97

Widać, że historia wyborów prezydenckich AD 2015 nic nie nauczyła Salonu III RP. Od kilkudziesięciu godzin możemy obserwować „pompowanie” w mediach projektu NowoczesnaPL firmowanego przez Ryszarda Petru. Skala akcji promowania NowoczesnaPL jest wręcz żałośnie histeryczna. Przerażone redaktorstwo popełnia ten sam błąd, co po pierwszej turze wyborów, popadając w nadgorliwość. I wierząc, że werdykty pana czy pani z telewizji, są kluczowe dla widzów.

Problem (dla Salonu III RP) jest taki, że obywateli coraz mniej obchodzi sącząca się z ekranów „wiodących telewizji” propaganda. W internecie NowoczesnaPL już teraz jest przedmiotem kpin. Jak to określiła jedna z użytkowniczek Twittera, o Petru przez ostatnie dni zebrało się więcej żartów, niż o Platformie przez ostatnie lata.

To źle wróży projektowi, który ewidentnie ma być tratwą ratunkową dla części PO, a wykorzystującą w żegludze grupę określaną zbiorczym mianem „wyborcy Kukiza”. Rzecz w tym, że dla „wyborców Kukiza” kluczowym medium jest internet, a tam NowoczesnaPL już jest skończona – nim jeszcze naprawdę zaczęła.

Dla NowczesnaPL największym problemem – z czego chyba Salon III RP sobie nie zdaje sprawy – jest jej lider. Ryszard Petru, mimo stosunkowo młodego wieku, od prawie dwóch dekad jest zaangażowany politycznie i społecznie. Zaczynał od roli doradcy Leszka Balcerowicza, pracował w Banku Światowym i kilku wielkich bankach oraz firmach doradczych. Dla Salonu taki „pan ekonomista z TV” to oczywiście ideał. Ale dla młodych Polaków Petru jest nikim innym, jak jednym z tych kolesi, którzy namawiali ich na kredyty we frankach. Człowiekiem, który dwadzieścia lat siedział w gabinetach na szczytach wieżowców i g... wie o prawdziwym życiu.

Prawdę mówiąc, nie bardzo sobie wyobrażam, co Petru będzie chciał zrobić, aby zmienić ten wizerunek. Ale jedno wiem na pewno już teraz – nie uda mu się. Bo czasy wciskania ludziom ściemy o „fajnych panach z TV” się skończyły.

Wykop Skomentuj97
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale