127 obserwujących
3891 notek
1772k odsłony
187 odsłon

Nasz system szkolenia jest wzorcowy dla całego świata...

Wykop Skomentuj

A oto zapis fragmentów programu siatkarskiego „#7 strefa” w Polsat Sport. Prowadził go red. Krzysztof Wanio 

 Krzysztof Wanio: W naszym studio witam bardzo pięknie dwie nasze wybitne reprezentantki: Joannę Kaczor-Bednarską, witam bardzo pięknie, Joannę Mirek, kłaniam się bardzo pięknie i wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszarda Czarneckiego. Chciałoby się Wam, patrząc na Was powiedzieć „witaj majowa jutrzenko”, bo dzień szczególny, dzisiaj trzeci dzień maja, czyli rocznica naszej Konstytucji, taki sobie robiłem test z historii 1791, zgadza się? 

- Ryszard Czarnecki- Tak, to prawda, pierwsza w Europie, druga na świecie. 

Krzysztof Wanio: Tak, ale ja sobie tak pomyślałem, że gdy sobie przypominam ten rok 1791, warto dla refleksji pamiętać pewne zdarzenie, które nastąpiło rok później, w tamtych czasach, może go nie świętować, ale mieć takich panów w pamięci jak: Potocki, Rzewuski, Branicki i nic ,niestety,nie jest dane. 

Ryszard Czarnecki: Targowica. 

Krzysztof Wanio:  Targowica, że nic niestety nie jest dane, że na karcie można wszystko bardzo pięknie napisać, ale później jak to wejdzie w życie, to troszeczkę... dobrze, nie o historii teraz. Dziewczyny,  jak słuchacie tego, co się dzieje w Katowicach, po pierwsze coś takiego jak podziękowanie za pracę z datą wsteczną, czyli pod koniec kwietnia, dziękujemy, wyrzucamy z pracy z datą np. 12 dzień marca, to co sobie myślicie, w paru klubach grałyście, nie zawsze w tych klubach było różowo, kłopoty, to wszystko wiemy patrzycie na Katowice. 

Joanna Kaczor - Bednarska: Może ja pierwsza. Ja się z czymś takim nie spotkałam podczas trwania całej mojej kariery dla mnie otrzymanie wypowiedzenia z datą wsteczną, nie jestem prawnikiem, ale to chyba tak nie powinno być, to chyba jest wbrew prawu, bo jeszcze czytam wypowiedzi chłopaków w prasie, w internecie, że oni po wypowiedzeniu brali udział w akcjach marketingowych klubu, czyli oni cały czas dla klubu pracowali. 

Wanio: Tak, ta data 12 marca, to ona wiąże się z tym, że wtedy rzeczywiście zatrzymane, zostały rozgrywki zatrzymane, zostały nie tylko mecze, ale i treningi, ale formalnie liga, że tak powiem... pieczątką Polskiego Związku Piłki Siatkowej, tę ligę zakończyła po kilku tygodniach, bo jeszcze nie widzieliśmy do końca, czym jest pandemia, czym jest ta zaraza, czym to skutkuje, więc tak naprawdę sezon nie skończył się 12 marca, jeśli ja dobrze kombinuję, Panie Prezesie? 

Czarnecki: Absolutnie dobrze, Redaktor kombinuje, ja powiem w ten sposób, zacznę może nietypowo, bo od gratulacji dla trenera Daszkiewicza, szósty wynik, szóste miejsce w lidze, naprawdę świetne miejsce, uznaliśmy tutaj dwa tygodnie temu w gronie ekspertów, że trener Daszkiewicz jest objawieniem trenerskim tego sezonu... 

Wanio: Ryszard, poczekaj, co będziesz mi, przeze mnie składał gratulacje Darkowi Daszkiewiczowi, Darek już jest z nami i możesz... 

Czarnecki: Świetnie grał ten zespół. 

Wanio: I już nas słucha, Darek już jest z nami . Darku witamy cię pięknie, no i teraz słowa wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej w twoim kierunku, Ryszard kontynuuj. Gratulacje, rzecz jasna. 

Czarnecki: Gratulacje byłem na ostatnim meczu GKS-u: wygrana z Jastrzębiem za trzy punkty, trzy do jednego, świetna gra, przez większość sezonu bardzo dobre miejsce i szkoda, szkoda, że tak to się kończy, ale naprawdę chapeau bas, kapelusze z głowy przed panem trenerem, bardzo dobra robota. 

 (Nagranie rozmowy  z trenerem Dariuszem Daszkiewiczem oraz z Dustinem Wattenem, libero GKS Katowice) 

 Wanio: To są słowa, które z jednej strony wzruszają, a z drugiej troszkę zawstydzają, pięknie mówi, najpiękniejszy kraj dla polskiej siatkówki, polscy kibice, kochający, wspierający no i to gdzieś się zderza z taką niewytłumaczalną rzeczywistością, Ryszard? 

Czarnecki: Po pierwsze to pacta sunt servanda (...) ja rozumiem sytuację, w której w wyniku pandemii, wiele polskich klubów będzie zaciskać pasa, to jest oczywiste dla każdego kibica i kibice to zrozumieją na pewno, (...)mogę zrozumieć, że odejdą, odchodzą siatkarze, bo budżet będzie mniejszy, mogę zrozumieć, że także miasto Katowice, tak, jak miasto Radom, jak szereg innych miast zmniejszy pieniądze do budżetu klubowego, czy jak w przypadku innych miast, nawet ograniczy stypendia, czy je zabierze, bo też, tak było przynajmniej w przypadku dwóch klubów siatkarskich w Polsce, już miast nie wymienię, (...). I jeszcze trzecia kwestia, naprawdę wyrazy szacunku dla prezydenta Katowic, dla Marcina Krupy, to wielki fan siatkówki i wierzę, że będzie pomagał klubowi, także w tej sytuacji. To bardzo ambitny człowiek : to, że np. mistrzostwa Europy będą w przyszłym roku w Katowicach, finał w Katowicach - to właśnie dzięki prezydentowi Krupie. Także Panie Prezydencie pozdrowienia. 

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport