125 obserwujących
3753 notki
1731k odsłon
72 odsłony

O „Special One” czyli siatkówce oraz o spotkaniach z Morawieckim i Borisem Johnsonem

Wykop Skomentuj

Zapraszam do lektury zapisu telewizyjnego wywiadu, jakiego udzieliłem Polsat Sport. W paśmie „Poranek z Polsatem Sport” rozmowę ze mną przeprowadził red . Krzysztof Wanio 

  

KW: Szanowni Państwo, rozpoczynamy od bardzo mocnego uderzenia, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard Czarnecki otwiera nam ten poniedziałek, otwiera nam ten tydzień jako gość specjalny, bo między innymi o tej  mapie drogowej, o której wspominałem będziemy mówić, o mapie szczególnie ważnej dla kibiców, Ryszard kłaniam się bardzo pięknie. 

RCz.: Witam, „big beat”, mocne uderzenie... 

KW: Wybierasz się może do Legnicy albo do Mielca, wiem, że jesteś podróżnik nie lada, nieraz w jednym dniu w trzech miejscach, w różnych częściach Polski, jak będzie tym razem? 

RCz: Nie wybieram się, ale będzie transmisja telewizyjna, skorzystam. 

KW:  Będzie, to tam się spotkamy, przed telewizorkiem. 

Ryszard jesteś dziś może jednym z lepiej poinformowanych ludzi w Polsce, bo kilka dni temu odbyłeś specjalne spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim, by rozmawiać przede wszystkim o udziale publiczności na zdarzeniach sportowych, najpierw taki mały aneks, bo za kilka minut sobie szerzej na tym temat porozmawiamy. 

RCz: Jest zielone światło dla udziału publiczności na widowiskach sportowych, oczywiście nie tak jak było przed pandemią, czyli pełne stadiony, pełne hale, to na razie jest niemożliwe, natomiast wpuszczenie nie tyle symbolicznej, co większej grupy kibiców będzie możliwe, przy czym to już zależy od poszczególnych związków i lig, jak te mapę drogową sobie ustalają z władzami sanitarnymi.

KW: No i oczywiście bezwzględnie od tych naszych komunikatów codziennych, do których się niestety przyzwyczailiśmy, przez ministerstwo zdrowia wydawanych, jak się to wszystko będzie rozwijać, a raczej jak się zwijać, mamy nadzieję. 

RCz: Dokładnie. Przy czym, jeżeli chodzi o siatkówkę, to tutaj sprawa jest i trudniejsza i łatwiejsza : trudniejsza, bo to hala, a jednak... 

KW: Czyli zamknięta przestrzeń niejako. 

RCz: Tak, ale o tyle łatwiejsze, że to dopiero początek września. 

KW: No, bo umówmy się, te wszystkie rzeczy czy to będzie jeden widz na cztery foteliki, mówiąc umownie, czy na trzy foteliki, to jest dopiero kwestia powakacyjna, to wcześniej się nie zdarzy.


RCz: W przypadku siatkówki, to się zdarzy we wrześniu, jeżeli nie będzie nawrotu pandemii, natomiast w przypadku piłki nożnej i żużla to sprawa jest otwarta, te ligi ruszają w tym momencie : żużlowa w połowie czerwca, piłkarska za parę dni dosłownie, no i tutaj jest kwestia negocjacji Ekstraligi żużlowej i PZMotu, Polskiego Związku Motorowego i Ekstraklasy piłkarskiej i PZPN-u z władzami co do szczegółów, czyli od kiedy publiczność i jak duża. W przypadku siatkówki wstępna propozycja, o której mówimy, to jest na razie jedna czwarta, mam nadzieję, że to się zmieni jeszcze w górę. 

KW: Żużel wiemy, że Tobie bliski bardzo sercu, tutaj jest specyficzna sytuacja, bo ta przynależność zawodnika ,w tym przypadku żużlowca ,w tym przypadku do klubu jest szczególna, bo tam zawodnicy jeżdżą w kilku klubach, kilku ligach w różnych państwach, więc to dochodzi ten element kwarantanny, która jest niemożliwa do zachowania, jeżeli mamy startować z ligami . Wiemy, że Anglicy też parę dni po naszej planują start, więc nie ma możliwości jeżdżenia w obu ligach jednocześnie, gdyby zachować zasady kwarantanny.


RCz: Tak, ale już mamy publiczne oświadczenia Komendanta Głównego Straży Granicznej, pana generała Tomasza Pragi, również ministra Jarosława Pinkasa, to jest Główny Inspektor Sanitarny Kraju, że żużlowcy będą traktowani jako osoby zatrudnione w Polsce, w związku z tym nie będą musieli podlegać kwarantannie, ale oczywiście musi to być sprecyzowane z Głównym Inspektorem Sanitarnym, czyli Polski Związek Motorowy musi przedstawić listy tych zawodników, którzy to będą. 

 KW: Chciałbym cię zapytać jeszcze, kiedy planujesz spotkanie z Borysem Jonhsonem dlatego, że to z drugiej strony Anglicy muszą bardzo podobne warunki stworzyć dla żużlowców, bo co z tego, jak jedna strona stworzy takie warunki, a Borys powie-nie, więc mam nadzieję, że niebawem spotkasz się z premierem Wielkiej Brytanii, bo Wielka Brytania też jest ci bliska i znajoma. 

RCz: Akurat, gdy chodzi o premierów Jej Królewskiej Mości, to z dwoma poprzednikami Borysa Jonhsona się spotykałem, zresztą na 10 Downing Street tam, gdzie była i jest siedziba premiera zarówno z Dawidem Cameronem, jak i z panią Theresą May. Natomiast premier Johnson jest  po koronawirusie, więc już na pewno nie będzie zarażał. 

KW: No tak, on już jest ozdrowieńcem, ma te odpornościowe krwinki, przeciwciała. 

(Przerwa i II wejście) 

 KW:  Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard Czarnecki,to już mówiliśmy; po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim, znamy już te pierwsze podstawowe informacje, więc jeśli chodzi o siatkówkę, jeśli się otworzy ta hala sportowa dla publiczności, to to będzie we wrześniu, to to może być proporcja 1:4 lub 1:3, to wszystko jeszcze oczywiście jest na razie, jak to się mówi, planem, „mapą drogową”, to jest takie ładne określenie.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport