137 obserwujących
4896 notek
1957k odsłon
  146   0

Wieści z frontu

Niemcy. Sklep Lidla. Pierś z kurczaka kosztował 6 euro/kg –teraz 12 euro. To wzrost o 100%. Serek podobny do naszego „wiejskiego”: kosztował 0,59 euro, teraz 0,79 euro. A to jest wzrost o 33%. Ale ponoć tylko w Polsce jest drożyzna. Opozycjo, jak to mówiły nasze babcie „wyjmij oczy z puzdra”, nie bądź zaściankiem, rozejrzyj się wokoło, inni mają trudności nie mniejsze, a nie raz większe niż my. Oczy są od patrzenia i widzenia, a nie od zamykania na rzeczywistość.

Niemcy. Berlin. Na miejskim kąpielisku – alarmują miejscowe media, które tym razem nie schowały głowy w piasek, jak po serii gwałtów w słynną noc sylwestrowa kilka lat temu – pobiła się setka mężczyzn- imigrantów. Matki z dziećmi uciekały w popłochu. W Polsce  obecna władza podjęła kiedyś decyzję, aby nie zgadzać się na żądania Brukseli i imigrantów z Afryki i Azji nie przyjmować, jak uczyniły to w owczym pędzie kraje położone na zachód od nas. Oni mają problemy – my nie. Ale skoro dziś dowiadujemy się od Tuska i jego akolitów, że „500+” to zasługa PO, więc może też za parę lat dowiemy się, że mają jeszcze jedną zasługę: że nie ma u nas imigrantów spoza Europy i burd z tym związanych.

Niemcy. Monachium. Tutejszy arcybiskup kardynał Reinhard Marx stwierdził właśnie w wywiadzie dla włoskiej „La Stampy”, że trzeba znieść celibat i otworzyć się na LGBT. Karol Marks pewnie by się ucieszył, zakładając, że do piekła dochodzą informacje z ziemskiego padołu. Jakby zareagowali bracia Groucho Marx? Jak to komicy – pewnie by się roześmieli.

Bruksela. UE zapaliła „zielone światło” dla Ukrainy i Mołdawii, ale „czerwone” dla Gruzji. Na Kremlu strzeliły korki od szampanów. Jak ktoś kiedyś napisze: „Dzieje głupoty w Unii Europejskiej” to czwartek 23 czerwca A.D. 2022 na pewno będzie tam wyeksponowany.

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej” (29.06.2022)

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka