Blog
Silna Polska w Europie Narodów
Ryszard Czarnecki
Ryszard Czarnecki Eurodeputowany. Polityk PiS.
107 obserwujących 2708 notek 1315133 odsłony
Ryszard Czarnecki, 27 marca 2017 r.

Dlaczego kandyduję?

456 18 1 A A A

Polski sport to sprawa, która łączy – a nie dzieli – Polaków. Także dlatego warto go wspierać. Nie tylko na reprezentacyjnym, najwyższym poziomie, ale także szczególną troską należy otoczyć sport szkolny czy młodzieżowy. Na sporcie nie należy oszczędzać. Trzeba nawet zwiększyć nakłady na tę dziedzinę życia – zarówno na sport profesjonalny jak i amatorski. Także dlatego, że na całym świecie sport odciąga dzieciaków i młodych ludzi od przestępczości, a dla społeczeństwa ma wymiar prozdrowotny. Jestem za tym, aby tak jak w szeregu krajów – ciekawe, że i na Zachodzie i na Wschodzie – państwowe firmy wspierały finansowo kluby i związki sportowe. Sugerowanie, aby pozbawić sportu państwowych dotacji jest olbrzymim błędem. Warto pomyśleć przy współpracy z ministerstwem finansów aby wzorem niektórych krajów stworzyć możliwości odpisów podatkowych dla ludzi i firm chcących inwestować w sport. Warto też zagwarantować większe wpływy bezpośrednio na sport lub na obiekty i inwestycje sportowe z Totalizatora Sportowego (gry losowe i hazardowe).


Polska ma wszelkie dane, aby stać się sportową potęgą: prosportowy rząd, doświadczona kadra trenerska, ambitni sportowcy, coraz bardziej profesjonalni działacze. Ważnym instrumentem wspierania – ponad podziałami politycznymi – naszego sportu jest Państwowy Komitet Olimpijski. Dlatego zdecydowałem się kandydować na funkcję prezesa PKOl.


*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (25.03.2017)

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

historyk, dziennikarz, działacz sportowy, poseł na Sejm I i III kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji, były wiceminister kultury, były przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej i minister – członek Rady Ministrów; wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @OBSERWATOR24 Dziękuję, niedługo wydam książkę z takimi właśnie reportażami.
  • @TEODOR49 Dziękuję za dobre słowa.
  • @MAREK.W Dziękuję za miłe słowa. Co do Rosji: niestety, znacznie dłużej niż rok...

Tematy w dziale Sport