Blog
Silna Polska w Europie Narodów
Ryszard Czarnecki
Ryszard Czarnecki Eurodeputowany. Polityk PiS.
106 obserwujących 2679 notek 1301524 odsłony
Ryszard Czarnecki, 8 czerwca 2017 r.

Minitraktat o buczeniu czyli „równi i równiejsi”

317 7 0 A A A

Rzecz będzie o buczeniu. I o Kalim. Kali teraz jest uchodźcą. I uważa, że jak on zaczepia białe kobiety w tej bogatej Europie, to jest OK, a jak jego upominają, żeby nie zaczepiał tych białych kobiet to jest rasizm, dyskryminacja i łamanie praw człowieka. Z buczeniem jest identycznie. Jak Kali buczy na białych to dobrze. Jak biali buczą na Kalego to zgroza i szowinizm. Jak ludzie na Powązkach buczą na Gronkiewicz-Waltz czy Bartoszewskiego to jest, proszę Państwa, straszne, niewyobrażalne chamstwo. A jak prawnicy: sędziowie czy radcy czy adwokaci buczą na wiceministra sprawiedliwości co za świetna reakcja, obywatelskie nieposłuszeństwo, ale mu pokazali!


Tak, duch Afroamerykanina Kalego unosi się nad III RP. W czasach „Litwosa” bo taki był literacki pseudonim Henryka Sienkiewicza, który Kalego stworzył Kali był po prostu zwykłym Murzynem, ale teraz jest już Afroamerykaninem, bo polityczna poprawność przesądziła sprawę. Ducha Kalego w III RP wszędzie słychać, widać i czuć. Po tragedii we Wrocławiu i śmierci młodego mężczyzny na komisariacie mam nadzieję, że nie będzie „świętych krów” i winni poniosą odpowiedzialność partia zbiorowy Kali czyli formacja P(ustych) O(bietnic) zażądała głowy ministra spraw wewnętrznych w rządzie RP. Ale jak za rządów P(ustych) O(bietnic), a konkretnie tylko w ich drugiej kadencji (2011-2015) zdarzyły się co najmniej cztery (sic!) identyczne tragedie na komisariatach, np. w Gdańsku czy Kartuzach to jakoś PO szefów MSW odwoływać nie chciała. Tak, tak, duch Kalego, jego karma(?) unosi się nad kwaterą główną Platformy.


Teraz sędziowie buczeli. Wcześniej sędziowie skazywali za … buczenie! Tak było w 2013 roku. Miejsce akcji: stolica Dolnego Śląska, Uniwersytet Wrocławski. Wykład stalinowca, mającego krew Polaków na rękach Zygmunta Baumana. Oburzeni jego życiorysem i klaką, którą mu robi „Gazeta Wyborcza” i pseudoelity, młodzi ludzie … właśnie buczą podczas jego wykładu. Prezydent Wrocławia wzywa policję. Usłużna policja aresztuje protestujących, tak jak w tym samym Wrocławiu wcześniej usłużnie zatrzymuje kibiców „Śląska”, ośmielających się skandować: „Donald, matole, Twój rząd obalą kibole”. Ci, którzy zaprotestowali przeciwko fetowaniu stalinowskiego oprawcy trafiają pod sąd. Sąd … skazuje ich za buczenie! Warto przypomnieć i warto zapamiętać nazwisko sędziego, który skazał za to młodych Polaków: sędzia Paweł Chodkowski.


Sędziowie i inni prawnicy w Katowicach buczeli nie tyle na ministra co naprawdę o sobie. I na obywateli, którzy o sądach mają zdanie, jakie mają...*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej” (31.05.2017)


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

historyk, dziennikarz, działacz sportowy, poseł na Sejm I i III kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji, były wiceminister kultury, były przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej i minister – członek Rady Ministrów; wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @OBSERWATOR24 Dziękuję, niedługo wydam książkę z takimi właśnie reportażami.
  • @TEODOR49 Dziękuję za dobre słowa.
  • @MAREK.W Dziękuję za miłe słowa. Co do Rosji: niestety, znacznie dłużej niż rok...

Tematy w dziale Polityka